Inne modele marki Volvo
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 80 samochodów osobowych linii modelowej Volvo 740, co daje temu modelowi 822. miejsce wśród samochodów osobowych (M1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 384 różnych pojazdów i 2 070 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 384 |
| Zarejestrowane badania | 2 070 |
| Badania okresowe | 1 605 |
| Wynik „pozytywny” | 90,4 % |
| Rekordy z przebiegiem | 2 056 |
| Dostępny okres | 01.09.2008 – 16.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 1 605. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 605 | 90,4 % |
| Evidencní kontrola | 267 | — |
| Opakovaná | 127 | — |
| Pred registrací | 28 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 26 | — |
| Na wniosek zákazníka | 7 | — |
| Historického vozidla | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 4 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 1 562 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 1 412, tedy 90,4 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 1 412 | 90,4 % |
| Wynik 2 | 98 | 6,3 % |
| Wynik 3 | 52 | 3,3 % |
| Inny / nie podano | 43 | 2,8 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 2.1.3.7.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 10 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 9 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 9 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 8 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 7 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 7 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 5 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 4 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 4 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 3 |
| 6.1.3.1.2 | B | Palivová nádrž určená pro pohon / vytápění vozidla neodpovídá požadavkům (homologace) nebo nestanovil-li výrobce jinak, staří palivové nádrže na LPG/ CNG překračuje stanovenou dobu nebo nejsou na vozidle demontovány kryty palivových nádrží, pokud tak stanovil výrobce u vozidla vybaveného motorem na alternativní palivo. | 2 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 2 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
| 3.5.1.2 | A | Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). | 2 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 63 | 54 |
| 2025 | 76 | 68 |
| 2024 | 107 | 89 |
| 2023 | 77 | 68 |
| 2022 | 95 | 77 |
| 2021 | 93 | 76 |
| 2020 | 97 | 78 |
| 2019 | 103 | 83 |
| 2018 | 121 | 107 |
| 2017 | 76 | 55 |
| 2016 | 88 | 65 |
| 2015 | 110 | 82 |
| 2014 | 125 | 90 |
| 2013 | 106 | 87 |
| 2012 | 146 | 104 |
| 2011 | 145 | 109 |
| 2010 | 182 | 138 |
| 2009 | 168 | 138 |
| 2008 | 92 | 37 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Tatra 603 | 81 | 2 738 | 96,0 % |
| DS DS7 | 80 | 91 | 97,8 % |
| Hyundai Inster | 80 | 0 | — |
| Renault 4 | 80 | 779 | 93,2 % |
| Toyota GR Yaris | 80 | 175 | 96,0 % |
| Volvo 740 (obecny model) | 80 | 1 605 | 90,4 % |
| BMW 1ER | 79 | 901 | 92,3 % |
| BMW M140i | 79 | 614 | 98,2 % |
| Knaus R07 | 79 | 517 | 96,7 % |
| VAZ 2102 | 79 | 2 024 | 89,0 % |
| Volkswagen T-Croos | 79 | 446 | 99,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.