Другие модели марки Scania
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
По нашим оценкам, по дорогам Чехии ездит около 4 грузовых автомобилей модельного ряда Scania P 124, что ставит эту модель на 216. место среди грузовых автомобилей (N3) в нашей статистике.
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
Сводка основана на 33 разных автомобилей и 1 067 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s далееmi modely.
| Показатель | Значение |
|---|---|
| Уникальные автомобили в данных | 33 |
| Зарегистрированные проверки | 1 067 |
| Периодические осмотры | 855 |
| Результат «соответствует» | 87,1 % |
| Записи с пробегом | 1 063 |
| Доступный период | 01.10.2008 – 16.09.2026 |
Больше всего записей в сводке относится к типу Pravidelná, celkem 855. График i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Вид осмотра | Количество | Соответствует |
|---|---|---|
| Pravidelná | 855 | 87,1 % |
| Opakovaná | 88 | — |
| Evidencní kontrola | 77 | — |
| По запросу zákazníka | 15 | — |
| Pred registrací | 10 | — |
| TSK - Opakovaná | 9 | — |
| ADR | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 5 | — |
| Technická silniční kontrola | 3 | — |
Z 836 периодических осмотров с известным результатом завершились успешно 728, tedy 87,1 %. Статистика не является оценкой качества конкретного автомобиля.
| Результат | Количество | Доля известных результатов |
|---|---|---|
| Соответствует | 728 | 87,1 % |
| Результат 2 | 81 | 9,7 % |
| Результат 3 | 27 | 3,2 % |
| Другое / не указано | 19 | 2,3 % |
Неисправности jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Чаще всего в этой выборке встречается код 1.1.9.1.1. Количество vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Код | Степень серьёзности | Описание | Техосмотры |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 23 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 20 |
| 3.2.1.2 | A | Повреждения zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 16 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 14 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 11 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 9 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 8 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 7 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 6 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 6 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 6 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 5 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 4 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 4 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 4 |
Годовой ряд показывает зарегистрированные осмотры этой модели с года 2008 do roku 2026. Отдельная красная линия показывает периодические осмотры.
| Год | Все проверки | Периодический |
|---|---|---|
| 2026 | 43 | 41 |
| 2025 | 65 | 57 |
| 2024 | 60 | 57 |
| 2023 | 46 | 44 |
| 2022 | 56 | 49 |
| 2021 | 47 | 41 |
| 2020 | 49 | 43 |
| 2019 | 66 | 57 |
| 2018 | 65 | 55 |
| 2017 | 62 | 45 |
| 2016 | 90 | 47 |
| 2015 | 35 | 19 |
| 2014 | 28 | 23 |
| 2013 | 39 | 27 |
| 2012 | 35 | 28 |
| 2011 | 66 | 57 |
| 2010 | 77 | 61 |
| 2009 | 101 | 82 |
| 2008 | 37 | 22 |
Модели stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Модель | Количество автомобилей | Периодические осмотры | Соответствует |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| Liaz 110.020 | 4 | 509 | 88,8 % |
| Liaz 110.491 | 4 | 228 | 86,9 % |
| Mercedes-Benz 963-4-A | 4 | 4 420 | 96,7 % |
| Renault VIZ | 4 | 783 | 92,5 % |
| Scania N331 | 4 | 2 198 | 94,7 % |
| Scania P 124 (текущая модель) | 4 | 855 | 87,1 % |
| Scania P124 | 4 | 1 816 | 83,5 % |
| Čkd AD | 4 | 808 | 92,2 % |
| Liaz 100.020 | 3 | 467 | 92,8 % |
| Liaz 110.024 | 3 | 283 | 89,2 % |
| Liaz 110.551 | 3 | 125 | 89,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.