Other models of this make Avia
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 364 commercial vehicles model line Avia A31.1L.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 364 distinct vehicles and 3,553 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 364 |
| Recorded inspections | 3,553 |
| Regular inspections | 2,898 |
| Pass result | 83.9 % |
| Mileage records | 3,504 |
| Available period | Oct 2, 2008 – Jul 28, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 2,898. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2,898 | 83.9 % |
| Opakovaná | 434 | — |
| Evidencní kontrola | 196 | — |
| On-request inspection zákazníka | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Historického vozidla | 1 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 2,845 regular inspections with a known result passed 2,386, tedy 83.9 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 2,386 | 83.9 % |
| Result 2 | 274 | 9.6 % |
| Result 3 | 185 | 6.5 % |
| Other / not stated | 53 | 1.9 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 2.1.3.7.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 8 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 5 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 4 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 4 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 4 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 3 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 3 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 6.1.5.1.1 | A | Nosič náhradního kola poškozený, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. | 1 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 1 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 5.2.3.10.1 | B | Náhradní kolo chybí nebo je poškozené nebo neodpovídá požadavkům výrobce. | 1 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 13 | 10 |
| 2025 | 21 | 15 |
| 2024 | 20 | 17 |
| 2023 | 68 | 63 |
| 2022 | 84 | 79 |
| 2021 | 85 | 77 |
| 2020 | 118 | 105 |
| 2019 | 149 | 129 |
| 2018 | 168 | 149 |
| 2017 | 84 | 66 |
| 2016 | 100 | 74 |
| 2015 | 251 | 192 |
| 2014 | 256 | 218 |
| 2013 | 316 | 259 |
| 2012 | 405 | 322 |
| 2011 | 434 | 345 |
| 2010 | 480 | 377 |
| 2009 | 448 | 368 |
| 2008 | 53 | 33 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5,039 | 139,047 | 92.5 % |
| MAN TGL | 4,395 | 99,613 | 93.5 % |
| Praga V3S | 1,455 | 70,144 | 92.6 % |
| DAF FA | 1,418 | 86,536 | 88.0 % |
| Renault Midlum | 1,207 | 51,299 | 89.0 % |
| DAF LF | 1,076 | 23,107 | 95.2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13,442 | 95.2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9,119 | 94.0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83,275 | 89.9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20,394 | 86.1 % |
| Iveco ML | 484 | 73,887 | 86.9 % |
| MAN LE | 348 | 19,193 | 91.8 % |
| Iveco 70C18 | 304 | 7,490 | 95.0 % |
| Iveco 75E | 223 | 4,956 | 93.2 % |
| Avia D120 | 215 | 13,119 | 91.3 % |
| Nissan Atleon | 191 | 7,697 | 84.2 % |
| DAF LF 230 | 180 | 2,932 | 97.0 % |
| MAN 8.163 | 168 | 11,032 | 89.5 % |
| Mercedes-Benz 814 | 164 | 6,261 | 89.9 % |
| Avia D90 | 158 | 18,569 | 88.7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.