Other models of this make Avia
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 5 commercial vehicles model line Avia A31.1N, ranking this model 135. place among commercial vehicles (N2) in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 760 distinct vehicles and 8,809 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 760 |
| Recorded inspections | 8,809 |
| Regular inspections | 7,175 |
| Pass result | 84.3 % |
| Mileage records | 8,674 |
| Available period | Oct 1, 2008 – Sep 16, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 7,175. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 7,175 | 84.3 % |
| Opakovaná | 1,062 | — |
| Evidencní kontrola | 495 | — |
| On-request inspection zákazníka | 51 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
| ADR | 2 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 7,019 regular inspections with a known result passed 5,919, tedy 84.3 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 5,919 | 84.3 % |
| Result 2 | 615 | 8.8 % |
| Result 3 | 485 | 6.9 % |
| Other / not stated | 156 | 2.2 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 1.1.9.1.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 21 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 15 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 13 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 12 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 12 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 9 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 9 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 5 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 4 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 4 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 3 |
| 6.2.11.2 | B | Stojan u motocyklu chybí nebo neodpovídá požadavkům. | 3 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 46 | 43 |
| 2025 | 76 | 67 |
| 2024 | 87 | 81 |
| 2023 | 221 | 199 |
| 2022 | 254 | 226 |
| 2021 | 281 | 250 |
| 2020 | 326 | 290 |
| 2019 | 401 | 357 |
| 2018 | 446 | 401 |
| 2017 | 243 | 193 |
| 2016 | 200 | 152 |
| 2015 | 676 | 502 |
| 2014 | 702 | 574 |
| 2013 | 817 | 664 |
| 2012 | 898 | 728 |
| 2011 | 1,038 | 819 |
| 2010 | 1,011 | 806 |
| 2009 | 974 | 755 |
| 2008 | 112 | 68 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5,039 | 139,047 | 92.5 % |
| MAN TGL | 4,395 | 99,613 | 93.5 % |
| Praga V3S | 1,455 | 70,144 | 92.6 % |
| DAF FA | 1,418 | 86,536 | 88.0 % |
| Renault Midlum | 1,207 | 51,299 | 89.0 % |
| DAF LF | 1,076 | 23,107 | 95.2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13,442 | 95.2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9,119 | 94.0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83,275 | 89.9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20,394 | 86.1 % |
| Avia A31K | 6 | 4,585 | 87.9 % |
| Avia A65-N | 6 | 833 | 85.8 % |
| Iveco 60 | 6 | 3,621 | 91.2 % |
| Mercedes-Benz 709 | 6 | 366 | 90.7 % |
| Avia A 21 | 5 | 3,679 | 85.2 % |
| Avia A31.1N (current model) | 5 | 7,175 | 84.3 % |
| IFA ADK | 5 | 720 | 91.2 % |
| Ross Viza | 5 | 499 | 83.0 % |
| Avia 15 | 4 | 569 | 90.3 % |
| IFA KM | 4 | 507 | 84.0 % |
| Iveco 59-12.1 | 4 | 516 | 81.2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.