Các mẫu khác của hãng Avia
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Theo ước tính của chúng tôi, có khoảng 364 xe tải dòng xe Avia A31.1L.
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Tổng hợp dựa trên 364 xe riêng biệt và 3 553 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s tiếp theomi modely.
| Chỉ số | Giá trị |
|---|---|
| Xe duy nhất trong dữ liệu | 364 |
| Các lần kiểm định đã ghi nhận | 3 553 |
| Kiểm định định kỳ | 2 898 |
| Kết quả “đạt” | 83,9 % |
| Bản ghi có số km | 3 504 |
| Khoảng thời gian dữ liệu | 02.10.2008 – 28.07.2026 |
Phần lớn bản ghi trong thống kê thuộc loại Pravidelná, celkem 2 898. Biểu đồ i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Loại kiểm định | Số lượng | Đạt |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 898 | 83,9 % |
| Opakovaná | 434 | — |
| Evidencní kontrola | 196 | — |
| Theo yêu cầu zákazníka | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Historického vozidla | 1 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 2 845 lượt kiểm định định kỳ có kết quả xác định đã đạt 2 386, tedy 83,9 %. Số liệu thống kê không phải là đánh giá chất lượng của một chiếc xe cụ thể.
| Kết quả | Số lượng | Tỷ lệ kết quả đã biết |
|---|---|---|
| Đạt | 2 386 | 83,9 % |
| Kết quả 2 | 274 | 9,6 % |
| Kết quả 3 | 185 | 6,5 % |
| Khác / không ghi rõ | 53 | 1,9 % |
Lỗi jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Mã thường gặp nhất trong tập này là 2.1.3.7.1. Số lượng vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Mã | Mức độ nghiêm trọng | Mô tả | Kiểm định |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 8 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 5 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 4 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 4 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 4 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 3 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 3 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 6.1.5.1.1 | A | Nosič náhradního kola poškozený, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. | 1 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 1 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 5.2.3.10.1 | B | Náhradní kolo chybí nebo je poškozené nebo neodpovídá požadavkům výrobce. | 1 |
Dữ liệu theo năm ghi nhận kiểm định của dòng xe này từ năm 2008 do roku 2026. Đường màu đỏ riêng biểu thị kiểm định định kỳ.
| Năm | Tất cả lần kiểm định | Định kỳ |
|---|---|---|
| 2026 | 13 | 10 |
| 2025 | 21 | 15 |
| 2024 | 20 | 17 |
| 2023 | 68 | 63 |
| 2022 | 84 | 79 |
| 2021 | 85 | 77 |
| 2020 | 118 | 105 |
| 2019 | 149 | 129 |
| 2018 | 168 | 149 |
| 2017 | 84 | 66 |
| 2016 | 100 | 74 |
| 2015 | 251 | 192 |
| 2014 | 256 | 218 |
| 2013 | 316 | 259 |
| 2012 | 405 | 322 |
| 2011 | 434 | 345 |
| 2010 | 480 | 377 |
| 2009 | 448 | 368 |
| 2008 | 53 | 33 |
Mẫu xe stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Mẫu xe | Số lượng xe | Kiểm định định kỳ | Đạt |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Iveco ML | 484 | 73 887 | 86,9 % |
| MAN LE | 348 | 19 193 | 91,8 % |
| Iveco 70C18 | 304 | 7 490 | 95,0 % |
| Iveco 75E | 223 | 4 956 | 93,2 % |
| Avia D120 | 215 | 13 119 | 91,3 % |
| Nissan Atleon | 191 | 7 697 | 84,2 % |
| DAF LF 230 | 180 | 2 932 | 97,0 % |
| MAN 8.163 | 168 | 11 032 | 89,5 % |
| Mercedes-Benz 814 | 164 | 6 261 | 89,9 % |
| Avia D90 | 158 | 18 569 | 88,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.