Other models of this make Multicar
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 147 commercial vehicles model line Multicar Fumo, ranking this model 54. place among commercial vehicles (N1) in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 186 distinct vehicles and 4,926 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 186 |
| Recorded inspections | 4,926 |
| Regular inspections | 4,244 |
| Pass result | 89.2 % |
| Mileage records | 4,888 |
| Available period | Dec 5, 2008 – Sep 17, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 4,244. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 4,244 | 89.2 % |
| Opakovaná | 362 | — |
| Evidencní kontrola | 267 | — |
| Pred registrací | 27 | — |
| On-request inspection zákazníka | 14 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 8 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 4,123 regular inspections with a known result passed 3,679, tedy 89.2 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 3,679 | 89.2 % |
| Result 2 | 334 | 8.1 % |
| Result 3 | 110 | 2.7 % |
| Other / not stated | 121 | 2.9 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 6.2.9.7.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 67 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 61 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 48 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 44 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 34 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 32 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 28 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 28 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 24 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 23 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 16 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 12 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 10 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 9 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 8 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 229 | 213 |
| 2025 | 474 | 434 |
| 2024 | 465 | 420 |
| 2023 | 419 | 368 |
| 2022 | 393 | 330 |
| 2021 | 406 | 363 |
| 2020 | 376 | 333 |
| 2019 | 453 | 395 |
| 2018 | 385 | 343 |
| 2017 | 233 | 187 |
| 2016 | 197 | 141 |
| 2015 | 228 | 176 |
| 2014 | 200 | 160 |
| 2013 | 169 | 142 |
| 2012 | 106 | 82 |
| 2011 | 112 | 93 |
| 2010 | 45 | 34 |
| 2009 | 34 | 28 |
| 2008 | 2 | 2 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48,747 | 652,056 | 93.2 % |
| Ford Transit | 44,827 | 719,318 | 89.8 % |
| Fiat Ducato | 32,056 | 322,990 | 91.6 % |
| Peugeot Boxer | 25,910 | 251,137 | 91.3 % |
| Renault Master | 25,116 | 222,999 | 92.4 % |
| Renault Trafic | 19,270 | 178,372 | 92.1 % |
| Citroën Jumper | 18,562 | 180,153 | 91.3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18,189 | 203,111 | 93.3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14,841 | 150,433 | 92.4 % |
| Volkswagen Crafter | 13,804 | 99,739 | 94.7 % |
| Iveco 35C16 | 209 | 578 | 94.3 % |
| Iveco 35C18 | 190 | 756 | 93.0 % |
| Iveco 35S15 | 189 | 2,335 | 93.0 % |
| Opel Combo-C | 180 | 21,035 | 90.8 % |
| Iveco 35S | 171 | 1,386 | 93.1 % |
| Multicar Fumo (current model) | 147 | 4,244 | 89.2 % |
| Fiat Strada | 146 | 1,868 | 90.0 % |
| Mercedes-Benz Esprinter | 139 | 93 | 96.8 % |
| Iveco 35S13 | 128 | 1,742 | 93.1 % |
| Mercedes-Benz 313 | 128 | 4,526 | 89.7 % |
| Mercedes-Benz 316 | 126 | 3,440 | 91.0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.