Other models of this make Multicar
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 32 commercial vehicles model line Multicar M 2501, ranking this model 124. place among commercial vehicles (N1) in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 230 distinct vehicles and 8,873 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 230 |
| Recorded inspections | 8,873 |
| Regular inspections | 7,174 |
| Pass result | 89.0 % |
| Mileage records | 8,721 |
| Available period | Oct 7, 2008 – Sep 17, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 7,174. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 7,174 | 89.0 % |
| Evidencní kontrola | 935 | — |
| Opakovaná | 712 | — |
| On-request inspection zákazníka | 30 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 17 | — |
| Pred registrací | 3 | — |
| Historického vozidla | 2 | — |
Z 6,918 regular inspections with a known result passed 6,155, tedy 89.0 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 6,155 | 89.0 % |
| Result 2 | 430 | 6.2 % |
| Result 3 | 333 | 4.8 % |
| Other / not stated | 256 | 3.7 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 2.1.3.7.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 70 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 45 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 34 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 34 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 32 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 31 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 29 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 28 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 23 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 23 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 18 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 16 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 13 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 10 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 10 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 213 | 193 |
| 2025 | 316 | 282 |
| 2024 | 353 | 314 |
| 2023 | 431 | 396 |
| 2022 | 577 | 498 |
| 2021 | 513 | 447 |
| 2020 | 552 | 485 |
| 2019 | 637 | 550 |
| 2018 | 643 | 558 |
| 2017 | 394 | 304 |
| 2016 | 369 | 273 |
| 2015 | 501 | 373 |
| 2014 | 502 | 399 |
| 2013 | 504 | 375 |
| 2012 | 543 | 406 |
| 2011 | 582 | 420 |
| 2010 | 593 | 435 |
| 2009 | 530 | 397 |
| 2008 | 120 | 69 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48,747 | 652,056 | 93.2 % |
| Ford Transit | 44,827 | 719,318 | 89.8 % |
| Fiat Ducato | 32,056 | 322,990 | 91.6 % |
| Peugeot Boxer | 25,910 | 251,137 | 91.3 % |
| Renault Master | 25,116 | 222,999 | 92.4 % |
| Renault Trafic | 19,270 | 178,372 | 92.1 % |
| Citroën Jumper | 18,562 | 180,153 | 91.3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18,189 | 203,111 | 93.3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14,841 | 150,433 | 92.4 % |
| Volkswagen Crafter | 13,804 | 99,739 | 94.7 % |
| Nissan NV300 | 33 | 76 | 90.8 % |
| Fiat/Lamar Ducato | 32 | 160 | 83.8 % |
| Ford Tranist | 32 | 299 | 94.6 % |
| Iveco Igloocar | 32 | 56 | 92.9 % |
| Mercedes-Benz 213 | 32 | 1,026 | 92.9 % |
| Multicar M 2501 (current model) | 32 | 7,174 | 89.0 % |
| Toyota Dyna | 32 | 347 | 92.1 % |
| Fiat/Hagemann Ducato | 31 | 189 | 93.7 % |
| Iveco 35S11A | 31 | 134 | 97.8 % |
| Peugeot/Hagemann Boxer | 29 | 130 | 93.8 % |
| Sicar Transporter | 28 | 229 | 98.7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.