Other models of this make Piaggio
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 709 vehicles LC model line Piaggio Liberty, ranking this model 23. place among vehicles in category LC in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 1,822 distinct vehicles and 5,642 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 1,822 |
| Recorded inspections | 5,642 |
| Regular inspections | 3,136 |
| Pass result | 91.8 % |
| Mileage records | 5,597 |
| Available period | Sep 18, 2008 – Sep 18, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 3,136. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3,136 | 91.8 % |
| Evidencní kontrola | 1,219 | — |
| Pred registrací | 694 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 345 | — |
| Opakovaná | 225 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 13 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 7 | — |
| On-request inspection zákazníka | 3 | — |
Z 3,136 regular inspections with a known result passed 2,880, tedy 91.8 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 2,880 | 91.8 % |
| Result 2 | 242 | 7.7 % |
| Result 3 | 14 | 0.4 % |
| Other / not stated | 0 | 0.0 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 4.11.2.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 14 |
| 0.2.2.1.3 | B | Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). | 5 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 3 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 2 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 2 |
| 0.2.2.1.2 | B | Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002). | 2 |
| 7.5.1.1 | B | Vehicle není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 2 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 2 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 2 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 2 |
| 6.2.11.1 | B | Stojan u motocyklu je uvolněný nebo nadměrně zkorodovaný nebo je poškozený natolik, že neplní svoji funkci. | 2 |
| 4.4.1.1.4 | B | Source světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. | 2 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 1 |
| 4.3.1.1.3 | C | Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna. | 1 |
| 0.2.3 | A | 1 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 382 | 277 |
| 2025 | 377 | 283 |
| 2024 | 410 | 280 |
| 2023 | 383 | 244 |
| 2022 | 384 | 215 |
| 2021 | 327 | 193 |
| 2020 | 376 | 220 |
| 2019 | 395 | 228 |
| 2018 | 437 | 255 |
| 2017 | 383 | 219 |
| 2016 | 370 | 180 |
| 2015 | 310 | 159 |
| 2014 | 290 | 106 |
| 2013 | 289 | 76 |
| 2012 | 164 | 61 |
| 2011 | 161 | 56 |
| 2010 | 107 | 38 |
| 2009 | 86 | 41 |
| 2008 | 11 | 5 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| BMW R 1200 | 4,652 | 24,736 | 98.6 % |
| Jawa 250 | 3,741 | 49,347 | 95.1 % |
| Piaggio Vespa | 3,001 | 9,668 | 96.8 % |
| Maxon Ardour | 2,304 | 8,363 | 96.6 % |
| Kawasaki Versys | 1,347 | 4,455 | 97.9 % |
| Triumph Tiger | 1,197 | 5,121 | 98.0 % |
| BMW F 650 | 1,196 | 13,129 | 96.6 % |
| Suzuki Burgman | 1,174 | 11,283 | 96.5 % |
| BMW F 800 | 1,158 | 5,599 | 98.1 % |
| Suzuki Bandit | 1,131 | 15,453 | 96.5 % |
| Maxon JJ125T-17 | 835 | 5,607 | 97.0 % |
| Kawasaki Ninja | 796 | 8,535 | 93.0 % |
| Aprilia SR | 793 | 1,212 | 95.8 % |
| KTM 125 | 733 | 1,819 | 92.6 % |
| Suzuki V-Strom | 711 | 9,478 | 98.2 % |
| Piaggio Liberty (current model) | 709 | 3,136 | 91.8 % |
| Yamaha XV 535 | 700 | 13,106 | 96.0 % |
| Triumph Speed | 661 | 2,593 | 93.3 % |
| KTM 690 | 646 | 2,153 | 91.6 % |
| Aprilia Pegaso | 552 | 7,055 | 96.3 % |
| KTM 990 | 514 | 3,624 | 95.8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.