Inne modele marki Dacia
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 39 496 samochodów osobowych linii modelowej Dacia Duster, co daje temu modelowi 20. miejsce wśród samochodów osobowych (M1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 43 165 różnych pojazdów i 249 483 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 43 165 |
| Zarejestrowane badania | 249 483 |
| Badania okresowe | 212 407 |
| Wynik „pozytywny” | 96,1 % |
| Rekordy z przebiegiem | 248 983 |
| Dostępny okres | 27.08.2010 – 18.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 212 407. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 212 407 | 96,1 % |
| Evidencní kontrola | 24 449 | — |
| Opakovaná | 6 244 | — |
| Pred registrací | 4 966 | — |
| Na wniosek zákazníka | 948 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 271 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 113 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 43 | — |
| Technická silniční kontrola | 21 | — |
| Narízená technická prohlídka | 9 | — |
| TSK - Opakovaná | 7 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 5 | — |
Z 208 839 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 200 709, tedy 96,1 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 200 709 | 96,1 % |
| Wynik 2 | 6 138 | 2,9 % |
| Wynik 3 | 1 992 | 1,0 % |
| Inny / nie podano | 3 568 | 1,7 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 4.11.2.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 383 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 157 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 992 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 887 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 499 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 473 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 345 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 322 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 253 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 168 |
| 4.1.1.1.5 | B | U potkávacího nebo dálkového světlometu zdroj světla ve světlometu chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění. | 154 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 153 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 153 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 142 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 139 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2010 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 29 686 | 27 477 |
| 2025 | 39 866 | 36 389 |
| 2024 | 34 523 | 30 639 |
| 2023 | 33 841 | 30 306 |
| 2022 | 28 505 | 24 208 |
| 2021 | 23 946 | 19 550 |
| 2020 | 17 356 | 14 159 |
| 2019 | 15 134 | 11 989 |
| 2018 | 11 640 | 8 725 |
| 2017 | 6 136 | 3 973 |
| 2016 | 3 570 | 2 110 |
| 2015 | 3 366 | 2 279 |
| 2014 | 1 065 | 561 |
| 2013 | 484 | 32 |
| 2012 | 255 | 8 |
| 2011 | 101 | 2 |
| 2010 | 9 | 0 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Škoda Karoq | 49 110 | 128 599 | 98,8 % |
| Škoda Felicia | 48 867 | 2 305 976 | 89,9 % |
| Škoda Yeti | 48 560 | 363 624 | 97,4 % |
| Ford Mondeo | 47 545 | 753 955 | 92,0 % |
| Volkswagen Tiguan | 45 863 | 246 777 | 97,4 % |
| Škoda Roomster | 45 360 | 444 265 | 95,0 % |
| Renault Megane | 43 304 | 759 712 | 92,4 % |
| Toyota Yaris | 41 748 | 409 349 | 95,5 % |
| Opel Astra | 39 762 | 749 229 | 91,5 % |
| Dacia Duster (obecny model) | 39 496 | 212 407 | 96,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.