Další modely značky Dacia
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 39 496 osobních automobilů modelové řady Dacia Duster, což tento osobní automobil řadí na 20. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 43 165 různých vozidel a 249 483 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 43 165 |
| Evidované prohlídky | 249 483 |
| Pravidelné prohlídky | 212 407 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 96,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 248 983 |
| Dostupné období | 27.08.2010 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 212 407. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 212 407 | 96,1 % |
| Evidencní kontrola | 24 449 | — |
| Opakovaná | 6 244 | — |
| Pred registrací | 4 966 | — |
| Na žádost zákazníka | 948 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 271 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 113 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 43 | — |
| Technická silniční kontrola | 21 | — |
| Narízená technická prohlídka | 9 | — |
| TSK - Opakovaná | 7 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 5 | — |
Z 208 839 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 200 709, tedy 96,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 200 709 | 96,1 % |
| Výsledek 2 | 6 138 | 2,9 % |
| Výsledek 3 | 1 992 | 1,0 % |
| Jiný / neuvedený | 3 568 | 1,7 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 383 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 157 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 992 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 887 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 499 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 473 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 345 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 322 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 253 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 168 |
| 4.1.1.1.5 | B | U potkávacího nebo dálkového světlometu zdroj světla ve světlometu chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění. | 154 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 153 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 153 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 142 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 139 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2010 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 29 686 | 27 477 |
| 2025 | 39 866 | 36 389 |
| 2024 | 34 523 | 30 639 |
| 2023 | 33 841 | 30 306 |
| 2022 | 28 505 | 24 208 |
| 2021 | 23 946 | 19 550 |
| 2020 | 17 356 | 14 159 |
| 2019 | 15 134 | 11 989 |
| 2018 | 11 640 | 8 725 |
| 2017 | 6 136 | 3 973 |
| 2016 | 3 570 | 2 110 |
| 2015 | 3 366 | 2 279 |
| 2014 | 1 065 | 561 |
| 2013 | 484 | 32 |
| 2012 | 255 | 8 |
| 2011 | 101 | 2 |
| 2010 | 9 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Škoda Karoq | 49 110 | 128 599 | 98,8 % |
| Škoda Felicia | 48 867 | 2 305 976 | 89,9 % |
| Škoda Yeti | 48 560 | 363 624 | 97,4 % |
| Ford Mondeo | 47 545 | 753 955 | 92,0 % |
| Volkswagen Tiguan | 45 863 | 246 777 | 97,4 % |
| Škoda Roomster | 45 360 | 444 265 | 95,0 % |
| Renault Megane | 43 304 | 759 712 | 92,4 % |
| Toyota Yaris | 41 748 | 409 349 | 95,5 % |
| Opel Astra | 39 762 | 749 229 | 91,5 % |
| Dacia Duster (aktuální model) | 39 496 | 212 407 | 96,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.