Inne modele marki DAF
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 31 samochodów ciężarowych linii modelowej DAF XF480, co daje temu modelowi 117. miejsce wśród samochodów ciężarowych (N3) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 120 różnych pojazdów i 1 612 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 120 |
| Zarejestrowane badania | 1 612 |
| Badania okresowe | 1 329 |
| Wynik „pozytywny” | 96,5 % |
| Rekordy z przebiegiem | 1 553 |
| Dostępny okres | 20.11.2008 – 15.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 1 329. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 329 | 96,5 % |
| Technická silniční kontrola | 160 | — |
| Pred registrací | 60 | — |
| Opakovaná | 37 | — |
| Evidencní kontrola | 19 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 4 | — |
| ADR | 2 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 1 329 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 1 283, tedy 96,5 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 1 283 | 96,5 % |
| Wynik 2 | 36 | 2,7 % |
| Wynik 3 | 10 | 0,8 % |
| Inny / nie podano | 0 | 0,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 1.1.9.1.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 41 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 28 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 21 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 15 |
| 7.9.4 | B | Montážní štítek záznamového zařízení chybí nebo je porušen tak, že není čitelný nebo je překročena lhůta pro periodickou prohlídku záznamového zařízení (vztahuje se pouze na vozidlo s povinností být vybaveno záznamovým zařízením) nebo není montážní štítek v souladu s požadavky. | 5 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 5 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 4 |
| 7.90.1 | B | Pojazd není označeno předepsanými údaji. | 3 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 3 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 3 |
| 4.2.1.1.1 | A | Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 2 |
| 8.2.2.2.1.3 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 2 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 206 | 178 |
| 2025 | 299 | 242 |
| 2024 | 422 | 355 |
| 2023 | 426 | 340 |
| 2022 | 202 | 164 |
| 2021 | 18 | 16 |
| 2020 | 23 | 20 |
| 2019 | 14 | 13 |
| 2018 | 1 | 1 |
| 2008 | 1 | 0 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| MAN 18.284 | 34 | 1 379 | 90,6 % |
| Faun Umwelttechnik Variopress | 33 | 96 | 99,0 % |
| DAF VIZ | 32 | 1 921 | 90,6 % |
| Volvo/Montex FM | 32 | 117 | 96,6 % |
| DAF XF460FT | 31 | 889 | 93,7 % |
| DAF XF480 (obecny model) | 31 | 1 329 | 96,5 % |
| GTS/ Scania Scania | 31 | 122 | 95,1 % |
| GTS/ Volvo Volvo | 31 | 121 | 98,3 % |
| MAN 14.225 | 31 | 1 668 | 90,9 % |
| MAN 19.414 | 31 | 2 659 | 83,9 % |
| Scania R590 | 31 | 174 | 97,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.