Các mẫu khác của hãng DAF
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Theo ước tính của chúng tôi, có khoảng 31 xe tải dòng xe DAF XF480, đưa mẫu xe này lên vị trí 117. thứ trong nhóm xe tải (N3) theo thống kê của chúng tôi.
Dòng xe stejné značky s dostupnými statistikami.
Tổng hợp dựa trên 120 xe riêng biệt và 1 612 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s tiếp theomi modely.
| Chỉ số | Giá trị |
|---|---|
| Xe duy nhất trong dữ liệu | 120 |
| Các lần kiểm định đã ghi nhận | 1 612 |
| Kiểm định định kỳ | 1 329 |
| Kết quả “đạt” | 96,5 % |
| Bản ghi có số km | 1 553 |
| Khoảng thời gian dữ liệu | 20.11.2008 – 15.09.2026 |
Phần lớn bản ghi trong thống kê thuộc loại Pravidelná, celkem 1 329. Biểu đồ i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Loại kiểm định | Số lượng | Đạt |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 329 | 96,5 % |
| Technická silniční kontrola | 160 | — |
| Pred registrací | 60 | — |
| Opakovaná | 37 | — |
| Evidencní kontrola | 19 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 4 | — |
| ADR | 2 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 1 329 lượt kiểm định định kỳ có kết quả xác định đã đạt 1 283, tedy 96,5 %. Số liệu thống kê không phải là đánh giá chất lượng của một chiếc xe cụ thể.
| Kết quả | Số lượng | Tỷ lệ kết quả đã biết |
|---|---|---|
| Đạt | 1 283 | 96,5 % |
| Kết quả 2 | 36 | 2,7 % |
| Kết quả 3 | 10 | 0,8 % |
| Khác / không ghi rõ | 0 | 0,0 % |
Lỗi jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Mã thường gặp nhất trong tập này là 1.1.9.1.1. Số lượng vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Mã | Mức độ nghiêm trọng | Mô tả | Kiểm định |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 41 |
| 3.2.1.2 | A | Hư hỏng zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 28 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 21 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 15 |
| 7.9.4 | B | Montážní štítek záznamového zařízení chybí nebo je porušen tak, že není čitelný nebo je překročena lhůta pro periodickou prohlídku záznamového zařízení (vztahuje se pouze na vozidlo s povinností být vybaveno záznamovým zařízením) nebo není montážní štítek v souladu s požadavky. | 5 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 5 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 4 |
| 7.90.1 | B | Xe není označeno předepsanými údaji. | 3 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 3 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 3 |
| 4.2.1.1.1 | A | Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 2 |
| 8.2.2.2.1.3 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 2 |
Dữ liệu theo năm ghi nhận kiểm định của dòng xe này từ năm 2008 do roku 2026. Đường màu đỏ riêng biểu thị kiểm định định kỳ.
| Năm | Tất cả lần kiểm định | Định kỳ |
|---|---|---|
| 2026 | 206 | 178 |
| 2025 | 299 | 242 |
| 2024 | 422 | 355 |
| 2023 | 426 | 340 |
| 2022 | 202 | 164 |
| 2021 | 18 | 16 |
| 2020 | 23 | 20 |
| 2019 | 14 | 13 |
| 2018 | 1 | 1 |
| 2008 | 1 | 0 |
Mẫu xe stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Mẫu xe | Số lượng xe | Kiểm định định kỳ | Đạt |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| MAN 18.284 | 34 | 1 379 | 90,6 % |
| Faun Umwelttechnik Variopress | 33 | 96 | 99,0 % |
| DAF VIZ | 32 | 1 921 | 90,6 % |
| Volvo/Montex FM | 32 | 117 | 96,6 % |
| DAF XF460FT | 31 | 889 | 93,7 % |
| DAF XF480 (mẫu xe hiện tại) | 31 | 1 329 | 96,5 % |
| GTS/ Scania Scania | 31 | 122 | 95,1 % |
| GTS/ Volvo Volvo | 31 | 121 | 98,3 % |
| MAN 14.225 | 31 | 1 668 | 90,9 % |
| MAN 19.414 | 31 | 2 659 | 83,9 % |
| Scania R590 | 31 | 174 | 97,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.