Další modely značky Tatra
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 63 osobních automobilů modelové řady Tatra 57, což tento osobní automobil řadí na 904. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 200 různých vozidel a 2 875 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 200 |
| Evidované prohlídky | 2 875 |
| Pravidelné prohlídky | 2 339 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,2 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 777 |
| Dostupné období | 04.09.2008 – 15.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 2 339. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 339 | 97,2 % |
| Evidencní kontrola | 307 | — |
| Historického vozidla | 122 | — |
| Opakovaná | 44 | — |
| Na žádost zákazníka | 36 | — |
| Pred registrací | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 5 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 3 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 2 248 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 186, tedy 97,2 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 186 | 97,2 % |
| Výsledek 2 | 47 | 2,1 % |
| Výsledek 3 | 15 | 0,7 % |
| Jiný / neuvedený | 91 | 4,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 6 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 5 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 4 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 3 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 3 |
| 8.2.1.2.8 | B | Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující další měření. | 2 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 2 |
| 2.1.1.5.2 | A | Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 |
| 4.2.1.2.2 | B | Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. | 1 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 1 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 1 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 1 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 175 | 146 |
| 2025 | 196 | 131 |
| 2024 | 232 | 160 |
| 2023 | 178 | 153 |
| 2022 | 190 | 174 |
| 2021 | 145 | 133 |
| 2020 | 172 | 153 |
| 2019 | 212 | 190 |
| 2018 | 207 | 188 |
| 2017 | 136 | 109 |
| 2016 | 107 | 83 |
| 2015 | 199 | 134 |
| 2014 | 116 | 102 |
| 2013 | 140 | 111 |
| 2012 | 122 | 96 |
| 2011 | 105 | 89 |
| 2010 | 103 | 85 |
| 2009 | 105 | 90 |
| 2008 | 35 | 12 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Renault Wind | 64 | 446 | 94,2 % |
| BMW 320I | 63 | 2 024 | 92,9 % |
| Dfsk Fengon | 63 | 97 | 93,8 % |
| Kaipan 57 | 63 | 713 | 93,9 % |
| Mercedes-Benz A 190 | 63 | 1 895 | 92,8 % |
| Tatra 57 (aktuální model) | 63 | 2 339 | 97,2 % |
| Ford GPW | 62 | 28 | 100,0 % |
| Jaguar XJR | 62 | 892 | 95,6 % |
| KIA EV9 | 62 | 0 | — |
| Mazda CX -30 | 62 | 713 | 99,6 % |
| Renault Grand Espace | 62 | 5 291 | 90,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.