Другие модели марки Avia
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
По нашим оценкам, по дорогам Чехии ездит около 5 грузовых автомобилей модельного ряда Avia A31.1N, что ставит эту модель на 135. место среди грузовых автомобилей (N2) в нашей статистике.
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
Сводка основана на 760 разных автомобилей и 8 809 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s далееmi modely.
| Показатель | Значение |
|---|---|
| Уникальные автомобили в данных | 760 |
| Зарегистрированные проверки | 8 809 |
| Периодические осмотры | 7 175 |
| Результат «соответствует» | 84,3 % |
| Записи с пробегом | 8 674 |
| Доступный период | 01.10.2008 – 16.09.2026 |
Больше всего записей в сводке относится к типу Pravidelná, celkem 7 175. График i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Вид осмотра | Количество | Соответствует |
|---|---|---|
| Pravidelná | 7 175 | 84,3 % |
| Opakovaná | 1 062 | — |
| Evidencní kontrola | 495 | — |
| По запросу zákazníka | 51 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
| ADR | 2 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 7 019 периодических осмотров с известным результатом завершились успешно 5 919, tedy 84,3 %. Статистика не является оценкой качества конкретного автомобиля.
| Результат | Количество | Доля известных результатов |
|---|---|---|
| Соответствует | 5 919 | 84,3 % |
| Результат 2 | 615 | 8,8 % |
| Результат 3 | 485 | 6,9 % |
| Другое / не указано | 156 | 2,2 % |
Неисправности jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Чаще всего в этой выборке встречается код 1.1.9.1.1. Количество vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Код | Степень серьёзности | Описание | Техосмотры |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 21 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 15 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 13 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 12 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 12 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 9 |
| 3.2.1.2 | A | Повреждения zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 9 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 5 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 4 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 4 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 3 |
| 6.2.11.2 | B | Stojan u motocyklu chybí nebo neodpovídá požadavkům. | 3 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
Годовой ряд показывает зарегистрированные осмотры этой модели с года 2008 do roku 2026. Отдельная красная линия показывает периодические осмотры.
| Год | Все проверки | Периодический |
|---|---|---|
| 2026 | 46 | 43 |
| 2025 | 76 | 67 |
| 2024 | 87 | 81 |
| 2023 | 221 | 199 |
| 2022 | 254 | 226 |
| 2021 | 281 | 250 |
| 2020 | 326 | 290 |
| 2019 | 401 | 357 |
| 2018 | 446 | 401 |
| 2017 | 243 | 193 |
| 2016 | 200 | 152 |
| 2015 | 676 | 502 |
| 2014 | 702 | 574 |
| 2013 | 817 | 664 |
| 2012 | 898 | 728 |
| 2011 | 1 038 | 819 |
| 2010 | 1 011 | 806 |
| 2009 | 974 | 755 |
| 2008 | 112 | 68 |
Модели stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Модель | Количество автомобилей | Периодические осмотры | Соответствует |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Avia A31K | 6 | 4 585 | 87,9 % |
| Avia A65-N | 6 | 833 | 85,8 % |
| Iveco 60 | 6 | 3 621 | 91,2 % |
| Mercedes-Benz 709 | 6 | 366 | 90,7 % |
| Avia A 21 | 5 | 3 679 | 85,2 % |
| Avia A31.1N (текущая модель) | 5 | 7 175 | 84,3 % |
| IFA ADK | 5 | 720 | 91,2 % |
| Ross Viza | 5 | 499 | 83,0 % |
| Avia 15 | 4 | 569 | 90,3 % |
| IFA KM | 4 | 507 | 84,0 % |
| Iveco 59-12.1 | 4 | 516 | 81,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.