Другие модели марки Avia
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
По нашим оценкам, по дорогам Чехии ездит около 11 грузовых автомобилей модельного ряда Avia A75-K, что ставит эту модель на 101. место среди грузовых автомобилей (N2) в нашей статистике.
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
Сводка основана на 38 разных автомобилей и 1 750 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s далееmi modely.
| Показатель | Значение |
|---|---|
| Уникальные автомобили в данных | 38 |
| Зарегистрированные проверки | 1 750 |
| Периодические осмотры | 1 366 |
| Результат «соответствует» | 88,1 % |
| Записи с пробегом | 1 733 |
| Доступный период | 21.10.2008 – 05.08.2026 |
Больше всего записей в сводке относится к типу Pravidelná, celkem 1 366. График i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Вид осмотра | Количество | Соответствует |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 366 | 88,1 % |
| Opakovaná | 154 | — |
| Evidencní kontrola | 101 | — |
| ADR | 97 | — |
| ADR - opakovaná | 19 | — |
| По запросу zákazníka | 5 | — |
| Technická silniční kontrola | 4 | — |
| TSK - Opakovaná | 3 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
Z 1 321 периодических осмотров с известным результатом завершились успешно 1 164, tedy 88,1 %. Статистика не является оценкой качества конкретного автомобиля.
| Результат | Количество | Доля известных результатов |
|---|---|---|
| Соответствует | 1 164 | 88,1 % |
| Результат 2 | 102 | 7,7 % |
| Результат 3 | 55 | 4,2 % |
| Другое / не указано | 45 | 3,4 % |
Неисправности jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Чаще всего в этой выборке встречается код 6.2.9.7.1. Количество vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Код | Степень серьёзности | Описание | Техосмотры |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 14 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 13 |
| 3.2.1.2 | A | Повреждения zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 9 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 8 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 7 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 6 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 6 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 5 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 4 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 3 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 3 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 3 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
Годовой ряд показывает зарегистрированные осмотры этой модели с года 2008 do roku 2026. Отдельная красная линия показывает периодические осмотры.
| Год | Все проверки | Периодический |
|---|---|---|
| 2026 | 32 | 27 |
| 2025 | 50 | 47 |
| 2024 | 59 | 57 |
| 2023 | 83 | 73 |
| 2022 | 83 | 71 |
| 2021 | 113 | 95 |
| 2020 | 110 | 93 |
| 2019 | 114 | 103 |
| 2018 | 130 | 115 |
| 2017 | 82 | 59 |
| 2016 | 69 | 49 |
| 2015 | 109 | 79 |
| 2014 | 111 | 81 |
| 2013 | 101 | 78 |
| 2012 | 127 | 79 |
| 2011 | 108 | 71 |
| 2010 | 131 | 91 |
| 2009 | 120 | 85 |
| 2008 | 18 | 13 |
Модели stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Модель | Количество автомобилей | Периодические осмотры | Соответствует |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| GAZ 66 | 12 | 197 | 93,2 % |
| Iveco Euro | 12 | 3 079 | 88,1 % |
| Mercedes-Benz 609 | 12 | 455 | 90,0 % |
| Avia A 30 | 11 | 7 096 | 88,2 % |
| Avia A31.1K | 11 | 14 484 | 87,3 % |
| Avia A75-K (текущая модель) | 11 | 1 366 | 88,1 % |
| Praga S5T-3 | 11 | 1 185 | 94,4 % |
| Avia A60-L | 10 | 1 529 | 86,7 % |
| MAN 8.224 | 10 | 663 | 89,2 % |
| Praga RND | 10 | 236 | 93,4 % |
| MAN 10.163 | 9 | 702 | 86,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.