Další modely značky Carthago
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 69 osobních automobilů modelové řady Carthago C-Tourer, což tento osobní automobil řadí na 865. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 82 různých vozidel a 382 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 82 |
| Evidované prohlídky | 382 |
| Pravidelné prohlídky | 315 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 98,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 381 |
| Dostupné období | 09.04.2014 – 07.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 315. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 315 | 98,1 % |
| Evidencní kontrola | 57 | — |
| Na žádost zákazníka | 5 | — |
| Opakovaná | 3 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
Z 315 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 309, tedy 98,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 309 | 98,1 % |
| Výsledek 2 | 5 | 1,6 % |
| Výsledek 3 | 1 | 0,3 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.5.1.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 1 |
| 3.1.1.1 | B | Překážka v poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180°, která narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled. | 1 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 |
| 6.1.4.1.2 | B | Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky. | 1 |
| 6.2.6.2 | B | Počet kotevních úchytů / sedadel ve vozidle nesouhlasí (chybí / nadpočet) s údaji uvedenými v dokumentaci vozidla. | 1 |
| 1.4.1.1.1 | B | Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2014 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 84 | 79 |
| 2025 | 87 | 78 |
| 2024 | 72 | 62 |
| 2023 | 41 | 33 |
| 2022 | 40 | 36 |
| 2021 | 19 | 10 |
| 2020 | 22 | 11 |
| 2019 | 8 | 3 |
| 2018 | 3 | 1 |
| 2017 | 3 | 1 |
| 2016 | 2 | 1 |
| 2014 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Chrysler 180 | 70 | 936 | 95,2 % |
| Laika Caravans S.p.a. Kosmo | 70 | 189 | 96,8 % |
| Lexus IS300H | 70 | 521 | 98,7 % |
| Roller Team Livingstone | 70 | 243 | 98,4 % |
| BMW 3 | 69 | 993 | 95,9 % |
| Carthago C-Tourer (aktuální model) | 69 | 315 | 98,1 % |
| Chevrolet Blazer | 69 | 926 | 88,8 % |
| Chrysler LE | 69 | 794 | 90,0 % |
| Citroën E-C3 | 69 | 0 | — |
| Ferrari 458 | 69 | 717 | 98,4 % |
| Karmann-Mobil Davis | 69 | 169 | 94,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.