Další modely značky ČZ
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 435 motocyklů modelové řady ČZ 250, což tento motocykl řadí na 9. místo mezi motocykly kategorie L3E v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 2 552 různých vozidel a 8 034 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 2 552 |
| Evidované prohlídky | 8 034 |
| Pravidelné prohlídky | 5 650 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 94,5 % |
| Záznamy s tachometrem | 7 702 |
| Dostupné období | 09.09.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 5 650. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 5 650 | 94,5 % |
| Evidencní kontrola | 1 505 | — |
| Pred registrací | 305 | — |
| Opakovaná | 261 | — |
| Historického vozidla | 180 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 80 | — |
| Na žádost zákazníka | 47 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 3 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 5 650 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 5 342, tedy 94,5 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 5 342 | 94,5 % |
| Výsledek 2 | 287 | 5,1 % |
| Výsledek 3 | 21 | 0,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 8 |
| 0.2.1.3 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). | 4 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 4 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 0.2.1.4.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je vyraženo neschváleným, neoriginálním způsobem nebo způsob ražby nebo umístění ražby zjevně neodpovídá provedení výrobce vozidla nebo výměnného samostatného technického celku, přičemž v dokladech vozidla nebo dokladech od výměnného samostatného technického celku chybí zápis správního úřadu o obnovení původního VIN náhradní technologií nebo o vyražení přiděleného úředního čísla. | 2 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 2 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 7.7.1 | B | Zvukové výstražné zařízení motorového vozidla, je-li vyžadováno, nefunguje nebo chybí. | 1 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 1 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 6.1.7.7.1 | A | Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 1 |
| 4.11.1.3 | B | Uchycení nebo způsob montáže (např. vedení) elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, hrozí nebezpečí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 265 | 186 |
| 2025 | 334 | 182 |
| 2024 | 309 | 174 |
| 2023 | 346 | 189 |
| 2022 | 358 | 222 |
| 2021 | 351 | 223 |
| 2020 | 281 | 175 |
| 2019 | 338 | 213 |
| 2018 | 430 | 306 |
| 2017 | 463 | 351 |
| 2016 | 503 | 349 |
| 2015 | 824 | 534 |
| 2014 | 529 | 430 |
| 2013 | 482 | 386 |
| 2012 | 509 | 401 |
| 2011 | 509 | 414 |
| 2010 | 498 | 398 |
| 2009 | 589 | 457 |
| 2008 | 116 | 60 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Simson S 51 | 4 082 | 56 719 | 93,8 % |
| Honda WW125EX2 | 1 183 | 7 802 | 98,1 % |
| Jawa 50-20 | 1 069 | 10 506 | 94,3 % |
| Jawa 50-23 | 665 | 7 554 | 94,2 % |
| BMW S 1000 | 651 | 1 134 | 96,7 % |
| Triumph Street | 608 | 1 702 | 94,7 % |
| Jawa Čz | 482 | 4 004 | 95,0 % |
| Jawa 50-21 | 439 | 5 498 | 94,6 % |
| ČZ 250 (aktuální model) | 435 | 5 650 | 94,5 % |
| Jawa 555 | 395 | 4 179 | 94,8 % |
| ČZ 150 | 367 | 2 188 | 94,8 % |
| BMW K 1600 | 307 | 861 | 99,2 % |
| Honda CRF1000A | 304 | 878 | 99,3 % |
| Moto Guzzi V7 | 288 | 531 | 95,5 % |
| Jawa 500 | 270 | 2 475 | 96,0 % |
| Kentoya Hammer | 269 | 557 | 96,9 % |
| Peugeot Tweet | 239 | 499 | 94,2 % |
| Jawa-Čz 175 | 235 | 4 462 | 94,4 % |
| KTM 1190 | 225 | 949 | 96,5 % |
| Yamaha MT-07 | 210 | 961 | 96,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.