Další modely značky Daewoo
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 104 osobních automobilů modelové řady Daewoo Nubira, což tento osobní automobil řadí na 753. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 3 729 různých vozidel a 20 378 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 3 729 |
| Evidované prohlídky | 20 378 |
| Pravidelné prohlídky | 14 832 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 85,6 % |
| Záznamy s tachometrem | 20 217 |
| Dostupné období | 01.09.2008 – 18.08.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 14 832. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 14 832 | 85,6 % |
| Evidencní kontrola | 3 128 | — |
| Opakovaná | 1 949 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 257 | — |
| Pred registrací | 108 | — |
| Na žádost zákazníka | 90 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 7 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 5 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 14 304 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 12 239, tedy 85,6 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 12 239 | 85,6 % |
| Výsledek 2 | 1 217 | 8,5 % |
| Výsledek 3 | 848 | 5,9 % |
| Jiný / neuvedený | 528 | 3,7 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 27 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 25 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 15 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 14 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 13 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 12 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 12 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 9 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 8 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 7 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 5 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 6.1.2.1.2 | B | Výfukový systém zjevně netěsný. | 4 |
| 4.11.2.2 | B | Způsob spojení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům (např. mimo svorkovnici vozidla) nebo hrozí nebezpečí přerušení spojení. | 4 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 4 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 93 | 83 |
| 2025 | 118 | 106 |
| 2024 | 150 | 138 |
| 2023 | 282 | 245 |
| 2022 | 428 | 363 |
| 2021 | 450 | 381 |
| 2020 | 721 | 615 |
| 2019 | 847 | 679 |
| 2018 | 1 305 | 1 101 |
| 2017 | 843 | 584 |
| 2016 | 1 226 | 819 |
| 2015 | 1 425 | 903 |
| 2014 | 1 593 | 1 194 |
| 2013 | 1 651 | 1 163 |
| 2012 | 2 056 | 1 535 |
| 2011 | 2 081 | 1 419 |
| 2010 | 2 450 | 1 743 |
| 2009 | 2 177 | 1 487 |
| 2008 | 482 | 274 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Renault Duster | 107 | 650 | 97,8 % |
| Volkswagen Atlas | 107 | 218 | 91,3 % |
| Alfa Romeo Tonale | 106 | 31 | 90,3 % |
| KIA K4 | 105 | 0 | — |
| BMW 318D | 104 | 2 955 | 95,3 % |
| Daewoo Nubira (aktuální model) | 104 | 14 832 | 85,6 % |
| Nissan 350 | 104 | 4 063 | 95,4 % |
| Ford Expedition | 103 | 927 | 88,7 % |
| Chevrolet Epica | 102 | 1 490 | 93,2 % |
| Volvo V 50 | 102 | 30 850 | 93,2 % |
| Barkas B 1000 | 101 | 2 383 | 90,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.