Další modely značky Hobby
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 136 přípojných vozidel modelové řady Hobby 545, což toto přípojné vozidlo řadí na 65. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 222 různých vozidel a 853 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 222 |
| Evidované prohlídky | 853 |
| Pravidelné prohlídky | 544 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 96,0 % |
| Záznamy s tachometrem | 18 |
| Dostupné období | 16.09.2008 – 07.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 544. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 544 | 96,0 % |
| Evidencní kontrola | 175 | — |
| Pred registrací | 77 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 39 | — |
| Opakovaná | 16 | — |
| Na žádost zákazníka | 2 | — |
Z 544 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 522, tedy 96,0 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 522 | 96,0 % |
| Výsledek 2 | 16 | 2,9 % |
| Výsledek 3 | 6 | 1,1 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.7.1.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 4 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 3 |
| 0.3.1.2 | B | Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). | 2 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 2 |
| 7.90.1 | B | Vozidlo není označeno předepsanými údaji. | 1 |
| 4.3.1.3 | B | Chybné uchycení nebo způsob montáže brzdové svítilny negativně ovlivňuje její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) nebo se může za jízdy uvolnit. | 1 |
| 1.2.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 1 |
| 4.10.4.1 | B | Elektrické propojení tažného vozidla s přípojným vozidlem nefunguje správně, v důsledku čehož na přípojném vozidle nesvítí zadní mlhová svítilna nebo zpětný světlomet nebo směrová svítilna na straně přivrácené ke kraji vozovky nebo na některé straně vozidla nesvítí obrysové, doplňkové obrysové nebo boční obrysové svítilny nebo zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky. | 1 |
| 6.2.2.2.1 | B | Některé spojovací prvky (šrouby, pružiny) upevnění kabiny, karoserie nebo nástavby k podvozku nebo rámu vozidla jsou uvolněné, poškozené nebo chybí nebo spojení zjevně neodpovídá požadavkům výrobce. | 1 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
| 4.5.1.3.2 | A | Uvolněné uchycení zadní mlhové svítilny, které však neovlivňuje její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) nebo spolehlivost její montáže. | 1 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 6.2.2.1.2 | B | Způsob upevnění kabiny, karosérie nebo nástavby k podvozku nebo rámu vozidla (počet, rozmístění, provedení upevňovacích bodů) zjevně neodpovídá požadavkům výrobce vozidla. | 1 |
| 4.5.4.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno / dovybaveno předepsanou zadní mlhovou svítilnou na straně přivrácené do středu vozovky. | 1 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 83 | 66 |
| 2025 | 94 | 77 |
| 2024 | 88 | 61 |
| 2023 | 77 | 56 |
| 2022 | 68 | 39 |
| 2021 | 55 | 35 |
| 2020 | 54 | 25 |
| 2019 | 40 | 21 |
| 2018 | 44 | 22 |
| 2017 | 33 | 20 |
| 2016 | 29 | 15 |
| 2015 | 33 | 17 |
| 2014 | 31 | 19 |
| 2013 | 21 | 18 |
| 2012 | 19 | 14 |
| 2011 | 31 | 13 |
| 2010 | 30 | 13 |
| 2009 | 22 | 12 |
| 2008 | 1 | 1 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| Maro M | 150 | 2 701 | 91,0 % |
| Bürstner Belcanto | 147 | 869 | 97,9 % |
| Hobby 12 | 142 | 1 084 | 97,0 % |
| Martz 1 | 142 | 284 | 84,5 % |
| Agados Alfa | 137 | 446 | 97,8 % |
| Hobby 545 (aktuální model) | 136 | 544 | 96,0 % |
| Eurotrailers EK | 129 | 440 | 97,5 % |
| Neptun N13-263 | 128 | 337 | 89,6 % |
| Chateau 380 | 127 | 947 | 96,1 % |
| Cheval Liberte C7 | 126 | 114 | 93,9 % |
| Spindelberger Cobra | 126 | 601 | 94,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.