Další modely značky Kögel
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 376 přípojných vozidel modelové řady Kögel SN24, což toto přípojné vozidlo řadí na 19. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O4 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 421 různých vozidel a 6 224 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 421 |
| Evidované prohlídky | 6 224 |
| Pravidelné prohlídky | 5 527 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 93,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 218 |
| Dostupné období | 07.10.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 5 527. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 5 527 | 93,1 % |
| Opakovaná | 314 | — |
| Evidencní kontrola | 272 | — |
| Pred registrací | 41 | — |
| TSK - Opakovaná | 17 | — |
| ADR | 14 | — |
| Technická silniční kontrola | 14 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 12 | — |
| Na žádost zákazníka | 7 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 5 527 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 5 145, tedy 93,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 5 145 | 93,1 % |
| Výsledek 2 | 329 | 6,0 % |
| Výsledek 3 | 53 | 1,0 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 563 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 260 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 119 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 88 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 56 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 53 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 52 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 32 |
| 6.1.5.1.1 | A | Nosič náhradního kola poškozený, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. | 30 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 21 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 19 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 17 |
| 6.1.4.2.1 | B | U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany). | 15 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 14 |
| 1.2.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 12 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 1 156 | 1 062 |
| 2025 | 1 218 | 1 125 |
| 2024 | 1 172 | 1 072 |
| 2023 | 432 | 386 |
| 2022 | 266 | 217 |
| 2021 | 201 | 177 |
| 2020 | 211 | 165 |
| 2019 | 236 | 192 |
| 2018 | 231 | 216 |
| 2017 | 241 | 205 |
| 2016 | 171 | 150 |
| 2015 | 116 | 84 |
| 2014 | 94 | 81 |
| 2013 | 112 | 101 |
| 2012 | 69 | 53 |
| 2011 | 67 | 59 |
| 2010 | 63 | 55 |
| 2009 | 117 | 88 |
| 2008 | 51 | 39 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Krone SD | 7 753 | 75 540 | 91,5 % |
| Jiná Jiná | 5 549 | 3 652 | 96,4 % |
| Schwarzmüller SPA | 2 717 | 76 099 | 91,6 % |
| Schwarzmüller KIS | 1 143 | 19 258 | 93,0 % |
| Kögel SN | 932 | 37 832 | 92,2 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3T | 919 | 15 114 | 94,4 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3 | 821 | 1 783 | 97,5 % |
| Schmitz Cargobull SCB | 811 | 7 929 | 94,3 % |
| Schwarzmüller J-Serie | 553 | 2 187 | 94,3 % |
| Wecon PC | 541 | 2 806 | 93,9 % |
| Fliegl SDS | 516 | 7 918 | 90,3 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3B | 486 | 5 234 | 95,1 % |
| Schmitz Cargobull SCS | 423 | 43 340 | 92,0 % |
| Schmitz Cargobull Scb* | 410 | 2 806 | 95,7 % |
| Svan CHT202 | 408 | 4 268 | 91,4 % |
| Schmitz Cargobull SKO | 404 | 23 586 | 90,2 % |
| Panav TVK18M | 394 | 1 962 | 91,6 % |
| Schwarzmüller Tkia | 388 | 4 321 | 93,2 % |
| Kögel SN24 (aktuální model) | 376 | 5 527 | 93,1 % |
| Stas S300CX | 356 | 5 588 | 91,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.