Další modely značky Maro
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 362 přípojných vozidel modelové řady Maro 01, což toto přípojné vozidlo řadí na 54. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 1 830 různých vozidel a 9 827 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 1 830 |
| Evidované prohlídky | 9 827 |
| Pravidelné prohlídky | 8 445 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 91,6 % |
| Záznamy s tachometrem | 498 |
| Dostupné období | 03.09.2008 – 16.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 8 445. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 8 445 | 91,6 % |
| Evidencní kontrola | 701 | — |
| Opakovaná | 665 | — |
| Na žádost zákazníka | 9 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Technická silniční kontrola | 2 | — |
Z 8 445 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 7 733, tedy 91,6 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 7 733 | 91,6 % |
| Výsledek 2 | 596 | 7,1 % |
| Výsledek 3 | 116 | 1,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 20 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 13 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 12 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 8 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 6 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 4 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 4 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 4 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 3 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 3 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 3 |
| 4.5.4.1.6 | B | Umístění zadní mlhové svítilny (popř. párem svítilen) na vozidle nesplňuje požadavky na její uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na její umístění vzhledem k výšce vozidla nebo vzhledem k vzdálenosti od brzdové svítilny, nebo jejímu úhlovému naklopení či orientaci montáže (TOP) nebo podmínky její geometrické viditelnosti. | 3 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 2 |
| 4.10.4.1 | B | Elektrické propojení tažného vozidla s přípojným vozidlem nefunguje správně, v důsledku čehož na přípojném vozidle nesvítí zadní mlhová svítilna nebo zpětný světlomet nebo směrová svítilna na straně přivrácené ke kraji vozovky nebo na některé straně vozidla nesvítí obrysové, doplňkové obrysové nebo boční obrysové svítilny nebo zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky. | 2 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 197 | 182 |
| 2025 | 256 | 229 |
| 2024 | 327 | 288 |
| 2023 | 502 | 439 |
| 2022 | 510 | 422 |
| 2021 | 507 | 429 |
| 2020 | 541 | 439 |
| 2019 | 630 | 521 |
| 2018 | 563 | 467 |
| 2017 | 572 | 468 |
| 2016 | 560 | 450 |
| 2015 | 662 | 572 |
| 2014 | 677 | 610 |
| 2013 | 654 | 590 |
| 2012 | 674 | 591 |
| 2011 | 617 | 556 |
| 2010 | 643 | 572 |
| 2009 | 673 | 571 |
| 2008 | 62 | 49 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Vario A | 411 | 7 290 | 91,6 % |
| Zaslaw PKZ | 380 | 704 | 86,8 % |
| BOB IR | 375 | 2 855 | 89,5 % |
| Neptun N7-202 | 370 | 771 | 87,2 % |
| Inpro PV | 366 | 3 305 | 90,9 % |
| Maro 01 (aktuální model) | 362 | 8 445 | 91,6 % |
| Vapp PV1 | 362 | 1 785 | 94,3 % |
| Agados Hobby | 359 | 2 149 | 93,0 % |
| DV 21 | 358 | 4 343 | 94,3 % |
| Agados Titus | 357 | 761 | 94,1 % |
| Paragan Profi | 353 | 3 200 | 89,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.