Další modely značky Mini
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 567 osobních automobilů modelové řady Mini Countryman, což tento osobní automobil řadí na 395. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 996 různých vozidel a 3 812 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 996 |
| Evidované prohlídky | 3 812 |
| Pravidelné prohlídky | 2 498 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,8 % |
| Záznamy s tachometrem | 3 807 |
| Dostupné období | 19.04.2012 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 2 498. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 498 | 97,8 % |
| Evidencní kontrola | 1 144 | — |
| Pred registrací | 113 | — |
| Opakovaná | 35 | — |
| Na žádost zákazníka | 10 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 9 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 2 495 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 440, tedy 97,8 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 440 | 97,8 % |
| Výsledek 2 | 42 | 1,7 % |
| Výsledek 3 | 13 | 0,5 % |
| Jiný / neuvedený | 3 | 0,1 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 29 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 3 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 4.1.1.1.5 | B | U potkávacího nebo dálkového světlometu zdroj světla ve světlometu chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění. | 2 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 2 |
| 5.3.3.1.1 | B | V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. | 2 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 2 |
| 4.5.1.2.2 | B | U předního mlhového světlometu vnější krycí sklo těleso nebo optický systém světlometu poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. | 1 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 1 |
| 5.3.1.1.1 | B | V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky) systému mechanického odpružení jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky (třmeny, svorníky) jsou uvolněné nebo spojení neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 0.2.1.3 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). | 1 |
| 4.5.1.1.4 | B | Zdroj světla předního mlhového světlometu zjevně chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění, v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. | 1 |
| 0.3.1.2 | B | Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). | 1 |
| 8.2.1.1.2 | B | Netěsnost zařízení k omezení emisí, která by měla vliv na měření emisí. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2012 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 641 | 556 |
| 2025 | 829 | 681 |
| 2024 | 651 | 497 |
| 2023 | 512 | 364 |
| 2022 | 363 | 220 |
| 2021 | 284 | 151 |
| 2020 | 80 | 14 |
| 2019 | 90 | 7 |
| 2018 | 215 | 5 |
| 2017 | 137 | 2 |
| 2016 | 1 | 0 |
| 2015 | 6 | 1 |
| 2013 | 2 | 0 |
| 2012 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Peugeot 206+ | 585 | 12 932 | 95,2 % |
| Hyundai Atos | 581 | 36 227 | 91,6 % |
| MG HS | 579 | 14 | 100,0 % |
| Citroën C-Elysée | 577 | 12 025 | 96,4 % |
| Audi E-Tron | 576 | 386 | 97,7 % |
| Mini Countryman (aktuální model) | 567 | 2 498 | 97,8 % |
| Dodge Charger | 564 | 2 417 | 94,7 % |
| Alfa Romeo Mito | 559 | 5 160 | 94,6 % |
| Mercedes-Benz 190 | 553 | 13 770 | 91,8 % |
| Mercedes-Benz C 180 | 545 | 13 963 | 94,1 % |
| Chrysler PT Cruiser | 543 | 13 100 | 91,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.