Další modely značky Neptun
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 272 přípojných vozidel modelové řady Neptun N7-236, což toto přípojné vozidlo řadí na 74. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 408 různých vozidel a 644 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 408 |
| Evidované prohlídky | 644 |
| Pravidelné prohlídky | 507 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 87,4 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 |
| Dostupné období | 28.04.2009 – 15.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 507. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 507 | 87,4 % |
| Evidencní kontrola | 72 | — |
| Opakovaná | 56 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 5 | — |
| Na žádost zákazníka | 3 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
Z 507 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 443, tedy 87,4 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 443 | 87,4 % |
| Výsledek 2 | 62 | 12,2 % |
| Výsledek 3 | 2 | 0,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 4 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 3 |
| 7.90.1 | B | Vozidlo není označeno předepsanými údaji. | 3 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 0.2.2.1.3 | B | Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). | 2 |
| 4.2.1.2.2 | B | Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. | 2 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 2 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 2 |
| 0.2.2.1.2 | B | Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002). | 2 |
| 4.2.1.1.1 | A | Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. | 2 |
| 6.2.10.2.2 | B | Na vozidle, je-li vyžadováno, chybí kryt kola/blatník nebo je kryt kola/blatník uvolněný, nadměrně zkorodovaný nebo poškozený tak, že neplní svoji funkci. | 2 |
| 4.11.1.3 | B | Uchycení nebo způsob montáže (např. vedení) elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, hrozí nebezpečí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 5.2.3.7.1 | B | Pneumatika dře o jiné části vozidla (poškození pneumatiky). | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2009 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 140 | 123 |
| 2025 | 170 | 156 |
| 2024 | 114 | 90 |
| 2023 | 55 | 47 |
| 2022 | 42 | 28 |
| 2021 | 31 | 15 |
| 2020 | 10 | 6 |
| 2019 | 23 | 12 |
| 2018 | 14 | 9 |
| 2017 | 22 | 16 |
| 2016 | 7 | 5 |
| 2015 | 3 | 0 |
| 2013 | 2 | 0 |
| 2012 | 1 | 0 |
| 2011 | 2 | 0 |
| 2010 | 4 | 0 |
| 2009 | 4 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Stema 01 | 293 | 814 | 92,4 % |
| Neptun N7-263 | 287 | 452 | 82,5 % |
| Atlas Copco XAS | 282 | 3 398 | 89,2 % |
| Lider 1L2 | 274 | 222 | 91,0 % |
| Sacher RS-02 | 274 | 9 948 | 91,2 % |
| Neptun N7-236 (aktuální model) | 272 | 507 | 87,4 % |
| Temared 9 | 272 | 222 | 82,9 % |
| Vezeko - | 271 | 672 | 94,8 % |
| Vapp Basic | 260 | 258 | 96,1 % |
| Sacher RS1-02 | 257 | 3 085 | 95,8 % |
| Pongratz GPA | 256 | 2 071 | 90,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.