Další modely značky RAM
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 1 123 nákladních automobilů modelové řady RAM 1500, což tento nákladní automobil řadí na 7. místo mezi nákladními automobily kategorie N1G v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 1 511 různých vozidel a 5 430 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 1 511 |
| Evidované prohlídky | 5 430 |
| Pravidelné prohlídky | 3 023 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,9 % |
| Záznamy s tachometrem | 5 423 |
| Dostupné období | 23.07.2013 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 3 023. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 023 | 95,9 % |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 070 | — |
| Evidencní kontrola | 1 058 | — |
| Opakovaná | 112 | — |
| Pred registrací | 62 | — |
| Na žádost zákazníka | 49 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 39 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 10 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 3 | — |
| TSK - Opakovaná | 2 | — |
| Historického vozidla | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 3 022 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 897, tedy 95,9 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 897 | 95,9 % |
| Výsledek 2 | 75 | 2,5 % |
| Výsledek 3 | 50 | 1,7 % |
| Jiný / neuvedený | 1 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 7.5.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 20 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 18 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 17 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 17 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 16 |
| 0.3.1.2 | B | Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). | 16 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 15 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 14 |
| 4.3.3.4.1 | B | U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 11 |
| 4.7.2.2 | A | Pro osvětlení zadní tabulky registrační značky, použito nehomologované / neschválené světelné zařízení. | 11 |
| 4.2.3.4.1 | B | U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 11 |
| 4.1.4.5.1 | B | U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 11 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 10 |
| 4.4.3.3.1 | B | U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro směrové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 10 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 10 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2013 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 1 377 | 962 |
| 2025 | 1 490 | 1 079 |
| 2024 | 913 | 532 |
| 2023 | 679 | 271 |
| 2022 | 448 | 96 |
| 2021 | 319 | 50 |
| 2020 | 143 | 21 |
| 2019 | 37 | 7 |
| 2018 | 9 | 5 |
| 2017 | 2 | 0 |
| 2016 | 2 | 0 |
| 2015 | 7 | 0 |
| 2014 | 2 | 0 |
| 2013 | 2 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Ford Ranger | 7 598 | 49 265 | 93,9 % |
| Toyota Hilux | 7 381 | 42 343 | 93,7 % |
| Volkswagen Amarok | 3 683 | 22 347 | 96,4 % |
| Nissan Navara | 2 860 | 30 768 | 92,9 % |
| Mitsubishi L 200 | 2 019 | 39 506 | 90,8 % |
| Mitsubishi L200 | 1 173 | 10 554 | 93,1 % |
| RAM 1500 (aktuální model) | 1 123 | 3 023 | 95,9 % |
| Dodge RAM | 565 | 5 332 | 93,0 % |
| Dodge RAM 1500 | 494 | 6 922 | 92,6 % |
| Ford F 150 | 316 | 3 434 | 92,7 % |
| GAZ Gazelle | 282 | 5 031 | 87,7 % |
| Hummer H2 | 235 | 4 187 | 91,2 % |
| Fiat Fullback | 218 | 1 271 | 96,5 % |
| Toyota Tundra | 216 | 1 563 | 92,9 % |
| Mercedes-Benz X-Klasse | 212 | 1 270 | 96,0 % |
| Chevrolet Silverado | 203 | 1 065 | 91,8 % |
| Mazda BT-50 | 174 | 1 787 | 93,2 % |
| Hummer H3 | 158 | 2 924 | 89,2 % |
| Isuzu D - MAX | 151 | 1 243 | 94,4 % |
| RAM 1 | 150 | 318 | 96,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.