Další modely značky Sacher
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 951 přípojných vozidel modelové řady Sacher RS1, což tento vůz řadí na 23. místo mezi přípojnými vozidly (O1) v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 1 768 různých vozidel a 4 056 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 1 768 |
| Evidované prohlídky | 4 056 |
| Pravidelné prohlídky | 3 643 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 94,4 % |
| Záznamy s tachometrem | 4 |
| Dostupné období | 01.12.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 3 643. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 643 | 94,4 % |
| Evidencní kontrola | 224 | — |
| Opakovaná | 183 | — |
| Na žádost zákazníka | 3 | — |
| TSK - Opakovaná | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
Z 3 643 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 3 439, tedy 94,4 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 3 439 | 94,4 % |
| Výsledek 2 | 186 | 5,1 % |
| Výsledek 3 | 18 | 0,5 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.10.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 25 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 24 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 17 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 11 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 11 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 11 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 10 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 10 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 6 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 6 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 5 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 4 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 4 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 4 |
| 6.2.10.2.2 | B | Na vozidle, je-li vyžadováno, chybí kryt kola/blatník nebo je kryt kola/blatník uvolněný, nadměrně zkorodovaný nebo poškozený tak, že neplní svoji funkci. | 3 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 687 | 636 |
| 2025 | 726 | 671 |
| 2024 | 636 | 583 |
| 2023 | 547 | 491 |
| 2022 | 541 | 491 |
| 2021 | 346 | 301 |
| 2020 | 254 | 224 |
| 2019 | 160 | 132 |
| 2018 | 49 | 29 |
| 2017 | 32 | 26 |
| 2016 | 19 | 13 |
| 2015 | 13 | 10 |
| 2014 | 12 | 11 |
| 2013 | 20 | 18 |
| 2012 | 4 | 2 |
| 2011 | 2 | 2 |
| 2010 | 3 | 2 |
| 2009 | 3 | 0 |
| 2008 | 2 | 1 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Vezeko Vario | 1 119 | 8 466 | 93,3 % |
| Agados Alux | 1 114 | 3 458 | 95,3 % |
| AJ 5 | 1 092 | 14 303 | 92,2 % |
| Temared 3 | 1 077 | 971 | 86,8 % |
| Tema BOX | 997 | 1 843 | 80,9 % |
| Sacher RS1 (aktuální model) | 951 | 3 643 | 94,4 % |
| Maro MS | 935 | 9 624 | 91,9 % |
| Maro 03 | 894 | 21 793 | 93,0 % |
| Vlastní Výroba Vlastí | 835 | 8 763 | 90,9 % |
| Martz 9 | 804 | 1 137 | 76,3 % |
| Inpro 05 | 783 | 2 144 | 93,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.