Další modely značky SOR
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 35 autobusů modelové řady SOR C 12, což tento autobus řadí na 37. místo mezi autobusy kategorie M3 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 282 různých vozidel a 8 201 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 282 |
| Evidované prohlídky | 8 201 |
| Pravidelné prohlídky | 6 834 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 84,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 8 158 |
| Dostupné období | 15.10.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 6 834. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 6 834 | 84,1 % |
| Opakovaná | 923 | — |
| Evidencní kontrola | 338 | — |
| Na žádost zákazníka | 88 | — |
| Technická silniční kontrola | 8 | — |
| Pred registrací | 6 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 6 524 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 5 485, tedy 84,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 5 485 | 84,1 % |
| Výsledek 2 | 813 | 12,5 % |
| Výsledek 3 | 226 | 3,5 % |
| Jiný / neuvedený | 310 | 4,8 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 24 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 12 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 10 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 8 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 7 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 6 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 4 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 9.11.2.1 | B | U zádržného systému pro uchycení invalidního vozíku v autobusu, vybaveného samonavíjecím pásem, samonavíjecí zařízení nenavijí nebo nenavijí správně nebo blokovací zařízení neblokuje. | 4 |
| 9.1.2.3 | B | V blízkosti únikového okna autobusu není k dispozici zařízení nebo nástroj pro jeho rozbití. | 4 |
| 9.5.1.1 | A | Některá svítilna vnitřního osvětlení stanovených prostorů autobusu nesvití, ale tato závada neohrožuje bezpečnost přepravy cestujících. | 3 |
| 6.1.1.3.2 | B | Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. | 3 |
| 8.2.2.2.1.11 | B | Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. | 2 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 52 | 48 |
| 2025 | 135 | 124 |
| 2024 | 131 | 121 |
| 2023 | 326 | 284 |
| 2022 | 564 | 449 |
| 2021 | 642 | 533 |
| 2020 | 760 | 655 |
| 2019 | 978 | 796 |
| 2018 | 874 | 771 |
| 2017 | 510 | 382 |
| 2016 | 488 | 379 |
| 2015 | 480 | 384 |
| 2014 | 440 | 365 |
| 2013 | 433 | 356 |
| 2012 | 409 | 339 |
| 2011 | 374 | 317 |
| 2010 | 310 | 274 |
| 2009 | 248 | 216 |
| 2008 | 47 | 41 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Iveco BUS Crossway | 2 059 | 26 113 | 95,5 % |
| Setra S | 1 200 | 20 155 | 95,2 % |
| Solaris Urbino | 756 | 15 008 | 96,3 % |
| Iveco BUS Urbanway | 420 | 6 835 | 95,2 % |
| SOR CN | 291 | 15 822 | 89,4 % |
| SOR NS | 291 | 1 973 | 96,3 % |
| Mercedes-Benz MB | 237 | 2 542 | 95,1 % |
| Rosero-P First | 237 | 2 394 | 89,0 % |
| SOR ICN | 217 | 1 292 | 92,5 % |
| Iveco BUS Streetway | 171 | 695 | 96,8 % |
| SOR BN | 57 | 5 296 | 85,2 % |
| Iveco Crossway | 52 | 4 737 | 95,7 % |
| Karosa B | 52 | 14 049 | 90,8 % |
| Iveco BUS Evadys | 51 | 200 | 97,5 % |
| Isuzu Novo | 45 | 833 | 95,6 % |
| SOR C 12 (aktuální model) | 35 | 6 834 | 84,1 % |
| Isuzu Turquoise | 34 | 726 | 92,9 % |
| Neoplan Tourliner | 34 | 950 | 97,3 % |
| Irisbus Magelys | 32 | 544 | 94,7 % |
| Irisbus PS09D1 | 31 | 4 882 | 93,4 % |
| Irisbus SFR161 | 31 | 2 073 | 88,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.