Další modely značky TAZ
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| Š | 2 | 203 |
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 35 nákladních automobilů modelové řady TAZ 1500, což tento nákladní automobil řadí na 116. místo mezi nákladními automobily kategorie N1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| Š | 2 | 203 |
Souhrn vychází z 390 různých vozidel a 1 710 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 390 |
| Evidované prohlídky | 1 710 |
| Pravidelné prohlídky | 1 308 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 86,7 % |
| Záznamy s tachometrem | 1 686 |
| Dostupné období | 17.09.2008 – 14.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 308. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 308 | 86,7 % |
| Evidencní kontrola | 231 | — |
| Opakovaná | 143 | — |
| Na žádost zákazníka | 19 | — |
| Pred registrací | 9 | — |
Z 1 283 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 112, tedy 86,7 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 112 | 86,7 % |
| Výsledek 2 | 82 | 6,4 % |
| Výsledek 3 | 89 | 6,9 % |
| Jiný / neuvedený | 25 | 1,9 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.12.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 9 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 8 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 6 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 5 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 5 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 5 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 4 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 3 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 2 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 2 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 2 |
| 2.1.1.5.2 | A | Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 |
| 1.3.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 1 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 35 | 35 |
| 2025 | 61 | 53 |
| 2024 | 52 | 40 |
| 2023 | 63 | 59 |
| 2022 | 60 | 56 |
| 2021 | 63 | 57 |
| 2020 | 64 | 53 |
| 2019 | 87 | 68 |
| 2018 | 77 | 66 |
| 2017 | 40 | 32 |
| 2016 | 53 | 37 |
| 2015 | 96 | 52 |
| 2014 | 92 | 62 |
| 2013 | 93 | 70 |
| 2012 | 122 | 95 |
| 2011 | 137 | 98 |
| 2010 | 211 | 163 |
| 2009 | 219 | 168 |
| 2008 | 85 | 44 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Multicar M 24 | 36 | 2 536 | 89,7 % |
| Paragan Horseboxes Excelsion | 36 | 8 | 87,5 % |
| Iveco 35C13 | 35 | 990 | 92,7 % |
| Mazda B 2500 | 35 | 1 045 | 91,7 % |
| Renault Theault | 35 | 146 | 96,6 % |
| TAZ 1500 (aktuální model) | 35 | 1 308 | 86,7 % |
| Goupil G4 | 34 | 55 | 89,1 % |
| Iveco/Jegger 35S18 | 34 | 54 | 83,3 % |
| Iveco 35S11 | 33 | 217 | 91,6 % |
| Nissan NV300 | 33 | 76 | 90,8 % |
| Fiat/Lamar Ducato | 32 | 160 | 83,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.