Další modely značky Tesla
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 4 290 osobních automobilů modelové řady Tesla Model 3, což tento vůz řadí na 143. místo mezi osobními automobily (M1) v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 4 550 různých vozidel a 6 886 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 4 550 |
| Evidované prohlídky | 6 886 |
| Pravidelné prohlídky | 2 101 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 93,9 % |
| Záznamy s tachometrem | 6 863 |
| Dostupné období | 11.04.2019 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pred registrací, celkem 2 419. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pred registrací | 2 419 | — |
| Pravidelná | 2 101 | 93,9 % |
| Evidencní kontrola | 2 020 | — |
| Opakovaná | 122 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 119 | — |
| Na žádost zákazníka | 44 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 38 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 9 | — |
| Technická silniční kontrola | 7 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 3 | — |
| Narízená technická prohlídka | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 2 | — |
Z 2 101 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 973, tedy 93,9 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 973 | 93,9 % |
| Výsledek 2 | 126 | 6,0 % |
| Výsledek 3 | 2 | 0,1 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 80 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 31 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 19 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 12 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 10 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 9 |
| 3.2.2.1 | B | V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %. | 9 |
| 4.1.2.1.1 | B | Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. | 8 |
| 0.3.1.2 | B | Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). | 8 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 7 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 7 |
| 6.1.6.1 | B | Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení. | 6 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 6 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 6 |
| 4.5.4.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno / dovybaveno předepsanou zadní mlhovou svítilnou na straně přivrácené do středu vozovky. | 5 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2019 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 2 174 | 890 |
| 2025 | 2 632 | 675 |
| 2024 | 1 273 | 431 |
| 2023 | 440 | 95 |
| 2022 | 196 | 6 |
| 2021 | 107 | 4 |
| 2020 | 47 | 0 |
| 2019 | 17 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Subaru Outback | 4 746 | 26 255 | 97,2 % |
| Volkswagen Arteon | 4 740 | 14 703 | 98,2 % |
| BMW 3 Series | 4 688 | 103 822 | 94,0 % |
| Peugeot 306 | 4 450 | 240 887 | 88,9 % |
| Seat Ateca | 4 353 | 12 970 | 98,6 % |
| Tesla Model 3 (aktuální model) | 4 290 | 2 101 | 93,9 % |
| Toyota Verso | 4 218 | 33 942 | 97,3 % |
| KIA Stonic | 4 195 | 13 488 | 98,8 % |
| Nissan Juke | 4 190 | 28 385 | 95,9 % |
| Seat Cordoba | 4 131 | 131 326 | 91,7 % |
| Mazda 5 | 4 070 | 44 017 | 93,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.