Další modely značky Trojan
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Další modely zatím nejsou dostupné.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 74 přípojných vozidel modelové řady Trojan TR, což toto přípojné vozidlo řadí na 188. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Další modely zatím nejsou dostupné.
Souhrn vychází z 171 různých vozidel a 918 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 171 |
| Evidované prohlídky | 918 |
| Pravidelné prohlídky | 711 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 75,8 % |
| Záznamy s tachometrem | 3 |
| Dostupné období | 21.10.2011 – 14.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 711. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 711 | 75,8 % |
| Opakovaná | 155 | — |
| Evidencní kontrola | 50 | — |
| Na žádost zákazníka | 2 | — |
Z 711 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 539, tedy 75,8 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 539 | 75,8 % |
| Výsledek 2 | 170 | 23,9 % |
| Výsledek 3 | 2 | 0,3 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 0.2.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 0.2.2.1.2 | B | Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002). | 9 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 7 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 7 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 5 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 5 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 4 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 2 |
| 6.2.90.1.2 | B | Zjevná koroze, deformace nebo praskliny bočnice, čela nebo sloupku, která narušuje pevnost nebo těsnost valníkové karoserie nákladového prostoru. | 2 |
| 6.2.10.1.2 | B | Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo je poškozené natolik, že neplní svoji funkci. | 2 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 2 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 2 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 0.2.2.1.3 | B | Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). | 2 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2011 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 105 | 91 |
| 2025 | 88 | 72 |
| 2024 | 90 | 74 |
| 2023 | 53 | 46 |
| 2022 | 66 | 53 |
| 2021 | 52 | 37 |
| 2020 | 63 | 56 |
| 2019 | 76 | 53 |
| 2018 | 102 | 71 |
| 2017 | 83 | 61 |
| 2016 | 90 | 70 |
| 2015 | 32 | 23 |
| 2014 | 8 | 3 |
| 2013 | 3 | 0 |
| 2012 | 4 | 1 |
| 2011 | 3 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Brenderup 2260S | 75 | 156 | 89,7 % |
| Podlešák 1T | 75 | 300 | 91,0 % |
| BAN PV | 74 | 281 | 91,5 % |
| Jinos 600 | 74 | 1 316 | 90,5 % |
| ON 7 | 74 | 1 281 | 93,1 % |
| Trojan TR (aktuální model) | 74 | 711 | 75,8 % |
| Brenderup 227 | 73 | 319 | 86,8 % |
| Boro Borek | 71 | 332 | 91,0 % |
| Stema Kobras | 71 | 1 742 | 90,8 % |
| Atlas Copco 06430 | 70 | 108 | 93,5 % |
| Wiola W-600 | 69 | 273 | 86,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.