Další modely značky Volvo
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 11 702 osobních automobilů modelové řady Volvo XC60, což tento osobní automobil řadí na 2. místo mezi osobními automobily kategorie M1G v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 13 302 různých vozidel a 116 043 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 13 302 |
| Evidované prohlídky | 116 043 |
| Pravidelné prohlídky | 91 473 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,7 % |
| Záznamy s tachometrem | 115 752 |
| Dostupné období | 01.12.2008 – 20.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 91 473. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 91 473 | 97,7 % |
| Evidencní kontrola | 17 993 | — |
| Pred registrací | 3 819 | — |
| Opakovaná | 1 589 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 851 | — |
| Na žádost zákazníka | 265 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 28 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 15 | — |
| Technická silniční kontrola | 6 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 89 487 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 87 441, tedy 97,7 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 87 441 | 97,7 % |
| Výsledek 2 | 1 678 | 1,9 % |
| Výsledek 3 | 368 | 0,4 % |
| Jiný / neuvedený | 1 986 | 2,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 891 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 542 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 334 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 329 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 139 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 111 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 84 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 66 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 55 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 51 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 47 |
| 0.3.1.2 | B | Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). | 41 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 40 |
| 4.4.1.1.2 | B | Nesvítí některá směrová svítilna. | 35 |
| 8.2.2.1.1 | B | Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m | 32 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 11 512 | 10 644 |
| 2025 | 16 159 | 14 361 |
| 2024 | 14 532 | 12 312 |
| 2023 | 13 060 | 10 876 |
| 2022 | 11 777 | 9 292 |
| 2021 | 11 137 | 8 752 |
| 2020 | 9 192 | 7 107 |
| 2019 | 8 892 | 6 539 |
| 2018 | 6 989 | 4 796 |
| 2017 | 3 583 | 2 205 |
| 2016 | 2 525 | 1 413 |
| 2015 | 2 412 | 1 433 |
| 2014 | 1 499 | 737 |
| 2013 | 1 355 | 757 |
| 2012 | 629 | 165 |
| 2011 | 369 | 82 |
| 2010 | 212 | 1 |
| 2009 | 206 | 1 |
| 2008 | 3 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Touareg | 12 412 | 97 134 | 96,6 % |
| Volvo XC60 (aktuální model) | 11 702 | 91 473 | 97,7 % |
| BMW X5 | 11 601 | 104 895 | 96,2 % |
| Audi Q7 | 9 051 | 70 386 | 97,2 % |
| Jeep Grand Cherokee | 8 166 | 76 889 | 93,8 % |
| Audi Q5 | 7 077 | 46 447 | 97,9 % |
| Suzuki Grand Vitara | 6 418 | 86 386 | 93,9 % |
| Mercedes-Benz ML | 6 089 | 85 208 | 94,5 % |
| Suzuki Jimny | 5 961 | 62 415 | 93,1 % |
| Mercedes-Benz GLE | 5 675 | 21 581 | 98,6 % |
| Toyota Land Cruiser | 5 046 | 52 814 | 94,5 % |
| Land Rover Freelander | 4 453 | 57 831 | 93,6 % |
| Nissan X-Trail | 4 264 | 64 760 | 93,3 % |
| Mitsubishi Pajero | 4 220 | 64 950 | 92,0 % |
| Volvo XC90 | 3 740 | 34 937 | 95,7 % |
| Land Rover Discovery | 3 699 | 47 123 | 93,7 % |
| BMW X6 | 3 546 | 28 760 | 97,4 % |
| Jeep Cherokee | 2 961 | 33 208 | 92,1 % |
| Mercedes-Benz GLS | 2 363 | 7 961 | 97,8 % |
| Jeep Wrangler | 2 274 | 19 441 | 93,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.