Další modely značky Adria
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 383 přípojných vozidel modelové řady Adria Adora, což toto přípojné vozidlo řadí na 16. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 461 různých vozidel a 1 235 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 461 |
| Evidované prohlídky | 1 235 |
| Pravidelné prohlídky | 710 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,0 % |
| Záznamy s tachometrem | 39 |
| Dostupné období | 21.11.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 710. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 710 | 97,0 % |
| Pred registrací | 262 | — |
| Evidencní kontrola | 160 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 82 | — |
| Opakovaná | 17 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Na žádost zákazníka | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 710 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 689, tedy 97,0 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 689 | 97,0 % |
| Výsledek 2 | 18 | 2,5 % |
| Výsledek 3 | 3 | 0,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.7.1.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 4 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 3 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 3 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 0.2.2.1.2 | B | Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002). | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 4.6.1.1.1 | A | Nesvítí některý zpětný světlomet. | 1 |
| 4.10.4.2 | B | Elektrické propojení tažného vozidla s přípojným vozidlem nefunguje správně v důsledku chybného ukostření nebo chybného zapojení, na tažném a přípojném vozidle svítí rozdílné svítilny (funkce). | 1 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 1 |
| 4.8.1.2.1 | A | Uvolněné uchycení odrazky, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. | 1 |
| 1.1.15.5.1 | B | Omezení volného pohybu brzdových lan, lanovodů, táhel nebo pák brzdového systému. | 1 |
| 7.90.1 | B | Vozidlo není označeno předepsanými údaji. | 1 |
| 0.2.1.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. | 1 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 1 |
| 1.1.15.1.1 | B | Brzdové lano poškozené, popraskané, zkorodované nebo zauzlované. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 197 | 115 |
| 2025 | 182 | 110 |
| 2024 | 164 | 97 |
| 2023 | 130 | 73 |
| 2022 | 93 | 53 |
| 2021 | 96 | 58 |
| 2020 | 63 | 25 |
| 2019 | 71 | 32 |
| 2018 | 45 | 24 |
| 2017 | 40 | 18 |
| 2016 | 34 | 16 |
| 2015 | 23 | 16 |
| 2014 | 19 | 13 |
| 2013 | 23 | 17 |
| 2012 | 13 | 10 |
| 2011 | 17 | 13 |
| 2010 | 11 | 10 |
| 2009 | 13 | 10 |
| 2008 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| Niewiadow BR2 | 515 | 1 226 | 91,8 % |
| Martz 4 | 485 | 975 | 86,1 % |
| Vezeko --- | 406 | 1 190 | 95,4 % |
| Akri AKR | 399 | 4 748 | 92,7 % |
| Hobby 30 | 388 | 1 553 | 98,4 % |
| Adria Adora (aktuální model) | 383 | 710 | 97,0 % |
| Eurotrailers Profi | 368 | 1 061 | 94,2 % |
| Humbaur HT | 366 | 1 918 | 91,3 % |
| Humbaur HTK | 364 | 1 426 | 90,6 % |
| Vapp PA | 364 | 5 522 | 95,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.