Další modely značky Humbaur
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 366 přípojných vozidel modelové řady Humbaur HT, což toto přípojné vozidlo řadí na 18. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 533 různých vozidel a 2 486 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 533 |
| Evidované prohlídky | 2 486 |
| Pravidelné prohlídky | 1 918 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 91,3 % |
| Záznamy s tachometrem | 45 |
| Dostupné období | 18.11.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 918. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 918 | 91,3 % |
| Evidencní kontrola | 200 | — |
| Opakovaná | 153 | — |
| Pred registrací | 123 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 70 | — |
| ADR | 8 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 6 | — |
| Technická silniční kontrola | 4 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| Na žádost zákazníka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 1 918 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 751, tedy 91,3 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 751 | 91,3 % |
| Výsledek 2 | 148 | 7,7 % |
| Výsledek 3 | 19 | 1,0 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.10.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 13 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 13 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 11 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 10 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 5 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 4 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 4 |
| 4.2.3.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými obrysovými nebo denními svítilnami. | 3 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 3 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 3 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 3 |
| 1.1.23.2 | B | Nedostatečná účinnost nájezdové brzdy. | 3 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 3 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 3 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 227 | 197 |
| 2025 | 293 | 252 |
| 2024 | 257 | 235 |
| 2023 | 241 | 182 |
| 2022 | 223 | 177 |
| 2021 | 174 | 126 |
| 2020 | 183 | 143 |
| 2019 | 153 | 109 |
| 2018 | 152 | 112 |
| 2017 | 133 | 94 |
| 2016 | 117 | 79 |
| 2015 | 98 | 71 |
| 2014 | 65 | 45 |
| 2013 | 57 | 36 |
| 2012 | 38 | 18 |
| 2011 | 27 | 16 |
| 2010 | 30 | 18 |
| 2009 | 17 | 8 |
| 2008 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| Niewiadow BR2 | 515 | 1 226 | 91,8 % |
| Martz 4 | 485 | 975 | 86,1 % |
| Vezeko --- | 406 | 1 190 | 95,4 % |
| Akri AKR | 399 | 4 748 | 92,7 % |
| Hobby 30 | 388 | 1 553 | 98,4 % |
| Adria Adora | 383 | 710 | 97,0 % |
| Eurotrailers Profi | 368 | 1 061 | 94,2 % |
| Humbaur HT (aktuální model) | 366 | 1 918 | 91,3 % |
| Humbaur HTK | 364 | 1 426 | 90,6 % |
| Vapp PA | 364 | 5 522 | 95,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.