Další modely značky Alfa Romeo
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 67 osobních automobilů modelové řady Alfa Romeo 146, což tento osobní automobil řadí na 883. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 1 842 různých vozidel a 9 304 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 1 842 |
| Evidované prohlídky | 9 304 |
| Pravidelné prohlídky | 6 463 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 86,5 % |
| Záznamy s tachometrem | 9 196 |
| Dostupné období | 02.09.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 6 463. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 6 463 | 86,5 % |
| Evidencní kontrola | 1 737 | — |
| Opakovaná | 753 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 248 | — |
| Pred registrací | 49 | — |
| Na žádost zákazníka | 33 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 17 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 6 284 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 5 438, tedy 86,5 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 5 438 | 86,5 % |
| Výsledek 2 | 588 | 9,4 % |
| Výsledek 3 | 258 | 4,1 % |
| Jiný / neuvedený | 179 | 2,8 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 2.1.3.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 13 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 10 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 8 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 6 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 6 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 5 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 4 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 4 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 3 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 3 |
| 3.4.1.1 | A | Stěrač zadního skla nelze uvést v činnost. | 3 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 3 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 2 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 63 | 58 |
| 2025 | 66 | 58 |
| 2024 | 112 | 102 |
| 2023 | 98 | 87 |
| 2022 | 180 | 156 |
| 2021 | 168 | 140 |
| 2020 | 266 | 227 |
| 2019 | 336 | 284 |
| 2018 | 488 | 408 |
| 2017 | 390 | 267 |
| 2016 | 506 | 319 |
| 2015 | 673 | 415 |
| 2014 | 680 | 490 |
| 2013 | 797 | 562 |
| 2012 | 880 | 622 |
| 2011 | 1 048 | 694 |
| 2010 | 1 110 | 731 |
| 2009 | 1 179 | 723 |
| 2008 | 264 | 120 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Chevrolet Express | 68 | 536 | 87,5 % |
| Ferrari F8 | 68 | 118 | 99,2 % |
| Mercedes-Benz 240 | 68 | 1 356 | 93,5 % |
| VAZ 2106 | 68 | 1 772 | 90,9 % |
| Volvo S | 68 | 24 777 | 94,3 % |
| Alfa Romeo 146 (aktuální model) | 67 | 6 463 | 86,5 % |
| Capron A70 | 67 | 484 | 95,4 % |
| DS DS4 | 67 | 53 | 100,0 % |
| Honda ZR-V | 67 | 1 | 100,0 % |
| Mitsubishi L 300 | 67 | 3 530 | 87,0 % |
| BMW 520D | 66 | 2 470 | 96,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.