Další modely značky Alfa Romeo
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 14 osobních automobilů modelové řady Alfa Romeo 937, což tento osobní automobil řadí na 1442. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 155 různých vozidel a 3 939 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 155 |
| Evidované prohlídky | 3 939 |
| Pravidelné prohlídky | 2 513 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 93,4 % |
| Záznamy s tachometrem | 3 911 |
| Dostupné období | 09.10.2008 – 29.07.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 2 513. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 513 | 93,4 % |
| Evidencní kontrola | 889 | — |
| Pred registrací | 284 | — |
| Opakovaná | 122 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 107 | — |
| Na žádost zákazníka | 10 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 7 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 5 | — |
| Technická silniční kontrola | 2 | — |
Z 2 347 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 192, tedy 93,4 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 192 | 93,4 % |
| Výsledek 2 | 108 | 4,6 % |
| Výsledek 3 | 47 | 2,0 % |
| Jiný / neuvedený | 166 | 7,1 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 8.2.2.2.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 2 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 4.7.1.2.3 | B | Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna nebo úprava zdroje světla. | 1 |
| 6.1.2.4.2 | B | Označení dílů výfukového systému, je-li vyžadováno, chybí nebo neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 1 |
| 3.2.4.1 | B | Jakákoliv dodatečná úprava čelního okna, vyjma použití schválené folie pro čelní okno opatřené povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací značka ATEST 8 SD XXXX a text „JEN NA ČELNÍ OKNO“). | 1 |
| 5.3.1.6.2 | C | Nebezpečná úprava nebo neschválená změna v systému mechanického odpružení nebo stabilizátoru, která bezprostředně ohrožuje bezpečnost jízdy vozidla. | 1 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 1 |
| 5.1.2.2.1 | B | U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. | 1 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 |
| 4.1.4.3.3 | B | Použití zjevně nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená úprava zdroje světla. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 15 | 9 |
| 2025 | 24 | 15 |
| 2024 | 36 | 28 |
| 2023 | 224 | 185 |
| 2022 | 303 | 225 |
| 2021 | 391 | 282 |
| 2020 | 424 | 306 |
| 2019 | 469 | 331 |
| 2018 | 472 | 345 |
| 2017 | 292 | 158 |
| 2016 | 328 | 164 |
| 2015 | 236 | 83 |
| 2014 | 197 | 104 |
| 2013 | 120 | 69 |
| 2012 | 133 | 68 |
| 2011 | 113 | 57 |
| 2010 | 94 | 55 |
| 2009 | 59 | 25 |
| 2008 | 9 | 4 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Simca 1501 | 15 | 169 | 88,0 % |
| Volvo 440 | 15 | 1 078 | 84,4 % |
| Volvo C | 15 | 4 217 | 95,6 % |
| Volvo S 80 | 15 | 3 097 | 95,2 % |
| Aero Minor | 14 | 134 | 96,2 % |
| Alfa Romeo 937 (aktuální model) | 14 | 2 513 | 93,4 % |
| BMW 525D | 14 | 2 197 | 95,6 % |
| Buick Skylark | 14 | 46 | 88,9 % |
| Honda S2000 | 14 | 1 021 | 96,7 % |
| Hyundai Pony | 14 | 3 781 | 85,0 % |
| Mini Cooper R | 14 | 1 269 | 92,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.