Další modely značky AP
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 33 přípojných vozidel modelové řady AP 01, což toto přípojné vozidlo řadí na 312. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 289 různých vozidel a 2 906 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 289 |
| Evidované prohlídky | 2 906 |
| Pravidelné prohlídky | 2 443 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 90,6 % |
| Záznamy s tachometrem | 181 |
| Dostupné období | 18.09.2008 – 16.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 2 443. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 443 | 90,6 % |
| Evidencní kontrola | 239 | — |
| Opakovaná | 213 | — |
| Na žádost zákazníka | 7 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
Z 2 443 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 2 213, tedy 90,6 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 213 | 90,6 % |
| Výsledek 2 | 206 | 8,4 % |
| Výsledek 3 | 24 | 1,0 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 12 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 10 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 8 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 2 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 2 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 1 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 1 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 1 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 1 |
| 5.2.3.1.4 | B | Nesprávný způsob montáže pneumatiky (např. směrová pneumatika nebo umístění ventilku ve dvojité montáži). | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 80 | 77 |
| 2025 | 105 | 94 |
| 2024 | 118 | 96 |
| 2023 | 133 | 109 |
| 2022 | 140 | 113 |
| 2021 | 130 | 105 |
| 2020 | 131 | 106 |
| 2019 | 150 | 125 |
| 2018 | 147 | 117 |
| 2017 | 148 | 119 |
| 2016 | 155 | 122 |
| 2015 | 191 | 154 |
| 2014 | 203 | 175 |
| 2013 | 180 | 151 |
| 2012 | 165 | 136 |
| 2011 | 212 | 183 |
| 2010 | 244 | 218 |
| 2009 | 249 | 225 |
| 2008 | 25 | 18 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Thomas TT0 | 35 | 5 | 100,0 % |
| Vares ATV | 35 | 207 | 78,7 % |
| Lifestylecamper X-Line | 34 | 30 | 100,0 % |
| Maro 03A | 34 | 2 177 | 92,7 % |
| Sacher RS | 34 | 2 466 | 90,8 % |
| AP 01 (aktuální model) | 33 | 2 443 | 90,6 % |
| Anco ON | 33 | 638 | 89,0 % |
| JB PL7S | 33 | 55 | 92,7 % |
| Sidecar AS075 | 33 | 103 | 92,2 % |
| Sport Jacht 207 | 33 | 2 189 | 94,7 % |
| Vlastní Výroba Nákladní | 33 | 3 614 | 84,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.