Další modely značky Avia
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 22 nákladních automobilů modelové řady Avia 31, což tento nákladní automobil řadí na 83. místo mezi nákladními automobily kategorie N2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 995 různých vozidel a 20 945 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 995 |
| Evidované prohlídky | 20 945 |
| Pravidelné prohlídky | 16 999 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 86,2 % |
| Záznamy s tachometrem | 20 726 |
| Dostupné období | 01.10.2008 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 16 999. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 16 999 | 86,2 % |
| Opakovaná | 2 083 | — |
| Evidencní kontrola | 1 399 | — |
| ADR | 206 | — |
| Na žádost zákazníka | 173 | — |
| ADR - opakovaná | 43 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 24 | — |
| TSK - Opakovaná | 7 | — |
| Historického vozidla | 3 | — |
| Technická silniční kontrola | 3 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
Z 16 492 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 14 221, tedy 86,2 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 14 221 | 86,2 % |
| Výsledek 2 | 1 391 | 8,4 % |
| Výsledek 3 | 880 | 5,3 % |
| Jiný / neuvedený | 507 | 3,1 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 195 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 177 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 151 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 107 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 92 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 92 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 90 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 80 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 68 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 65 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 57 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 41 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 40 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 39 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 39 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 507 | 480 |
| 2025 | 752 | 689 |
| 2024 | 899 | 822 |
| 2023 | 720 | 655 |
| 2022 | 803 | 708 |
| 2021 | 800 | 696 |
| 2020 | 1 021 | 897 |
| 2019 | 1 193 | 1 045 |
| 2018 | 1 331 | 1 150 |
| 2017 | 997 | 755 |
| 2016 | 1 188 | 880 |
| 2015 | 908 | 651 |
| 2014 | 898 | 708 |
| 2013 | 1 038 | 816 |
| 2012 | 1 230 | 973 |
| 2011 | 1 583 | 1 213 |
| 2010 | 1 838 | 1 429 |
| 2009 | 2 720 | 2 087 |
| 2008 | 519 | 345 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Avia A80-N | 24 | 4 145 | 87,0 % |
| Avia A75-N | 23 | 4 077 | 87,2 % |
| Avia D90-N | 23 | 4 663 | 87,4 % |
| DAF AE45LF | 23 | 2 470 | 91,7 % |
| Iveco 59 | 23 | 3 485 | 84,5 % |
| Avia 31 (aktuální model) | 22 | 16 999 | 86,2 % |
| Iveco MLC | 22 | 1 229 | 82,3 % |
| Mercedes-Benz 914 | 21 | 836 | 89,2 % |
| Avia D90-L | 19 | 2 756 | 85,8 % |
| MAN 8.113 | 19 | 1 188 | 90,4 % |
| Robur LO | 18 | 587 | 92,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.