Další modely značky Avia
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 3 nákladní automobily modelové řady Avia A21, což tento nákladní automobil řadí na 142. místo mezi nákladními automobily kategorie N2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 283 různých vozidel a 2 872 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 283 |
| Evidované prohlídky | 2 872 |
| Pravidelné prohlídky | 2 238 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 83,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 822 |
| Dostupné období | 22.10.2008 – 09.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 2 238. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 238 | 83,1 % |
| Opakovaná | 355 | — |
| Evidencní kontrola | 254 | — |
| Na žádost zákazníka | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 7 | — |
| Historického vozidla | 2 | — |
Z 2 195 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 825, tedy 83,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 825 | 83,1 % |
| Výsledek 2 | 209 | 9,5 % |
| Výsledek 3 | 161 | 7,3 % |
| Jiný / neuvedený | 43 | 2,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 2.1.3.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 12 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 9 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 7 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 6 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 6 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 5 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 3 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 3 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 3 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 33 | 27 |
| 2025 | 33 | 28 |
| 2024 | 48 | 46 |
| 2023 | 34 | 31 |
| 2022 | 56 | 46 |
| 2021 | 63 | 49 |
| 2020 | 74 | 64 |
| 2019 | 96 | 89 |
| 2018 | 105 | 92 |
| 2017 | 91 | 68 |
| 2016 | 81 | 60 |
| 2015 | 208 | 160 |
| 2014 | 186 | 152 |
| 2013 | 226 | 180 |
| 2012 | 275 | 212 |
| 2011 | 337 | 259 |
| 2010 | 373 | 285 |
| 2009 | 388 | 296 |
| 2008 | 165 | 94 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Avia 15 | 4 | 569 | 90,3 % |
| IFA KM | 4 | 507 | 84,0 % |
| Iveco 59-12.1 | 4 | 516 | 81,2 % |
| Avia 21 | 3 | 1 830 | 88,9 % |
| Avia 21.1 | 3 | 1 380 | 86,9 % |
| Avia A21 (aktuální model) | 3 | 2 238 | 83,1 % |
| Nissan ECO-T | 3 | 816 | 82,1 % |
| Avia A 20 | 2 | 738 | 88,5 % |
| Avia A21.1F | 2 | 2 360 | 85,9 % |
| Avia A31T-L | 2 | 6 608 | 84,8 % |
| Iveco 59-12 | 2 | 733 | 85,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.