Další modely značky Dethleffs
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 152 přípojných vozidel modelové řady Dethleffs Camper, což toto přípojné vozidlo řadí na 59. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 229 různých vozidel a 1 658 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 229 |
| Evidované prohlídky | 1 658 |
| Pravidelné prohlídky | 1 198 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,0 % |
| Záznamy s tachometrem | 44 |
| Dostupné období | 01.12.2008 – 11.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 198. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 198 | 97,0 % |
| Evidencní kontrola | 239 | — |
| Pred registrací | 110 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 74 | — |
| Opakovaná | 34 | — |
| Na žádost zákazníka | 3 | — |
Z 1 198 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 162, tedy 97,0 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 162 | 97,0 % |
| Výsledek 2 | 31 | 2,6 % |
| Výsledek 3 | 5 | 0,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 6 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 5 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 3 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 2 |
| 1.4.2.1.1 | B | Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. | 2 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 1 |
| 4.8.2.1.7 | B | Umístění odrazek na vozidle, nesplňuje požadavky na jejich uspořádání, orientaci, třídu odrazky nebo umístění vzhledem k šířce, výšce nebo délce vozidla, úhlovému naklopení všemi směry (±3°) či orientaci montáže (TOP) nebo podmínky jejich geometrické viditelnosti. | 1 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 7.6.1.2 | B | Vozidlo není vybaveno stanoveným minimálním počtem zakládacích klínů ke kolům nebo zakládací klín neodpovídá požadavkům nebo je poškozen natolik, že neplní svoji funkci. | 1 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 1 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 1 |
| 6.1.4.1.2 | B | Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 158 | 146 |
| 2025 | 128 | 116 |
| 2024 | 177 | 150 |
| 2023 | 112 | 90 |
| 2022 | 142 | 113 |
| 2021 | 128 | 79 |
| 2020 | 106 | 77 |
| 2019 | 90 | 63 |
| 2018 | 86 | 56 |
| 2017 | 99 | 51 |
| 2016 | 74 | 47 |
| 2015 | 62 | 43 |
| 2014 | 64 | 49 |
| 2013 | 55 | 29 |
| 2012 | 57 | 41 |
| 2011 | 41 | 19 |
| 2010 | 45 | 21 |
| 2009 | 33 | 8 |
| 2008 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| Ifor Williams HB | 179 | 1 079 | 94,8 % |
| WM Meyer WM | 177 | 1 005 | 90,9 % |
| Hobby 560 | 171 | 435 | 99,1 % |
| Bürstner Ventana | 167 | 1 133 | 97,4 % |
| BOB III | 158 | 1 735 | 90,4 % |
| Dethleffs Camper (aktuální model) | 152 | 1 198 | 97,0 % |
| Maro M | 150 | 2 701 | 91,0 % |
| Bürstner Belcanto | 147 | 869 | 97,9 % |
| Hobby 12 | 142 | 1 084 | 97,0 % |
| Martz 1 | 142 | 284 | 84,5 % |
| Agados Alfa | 137 | 446 | 97,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.