Další modely značky Bürstner
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 167 přípojných vozidel modelové řady Bürstner Ventana, což toto přípojné vozidlo řadí na 57. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O2 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 245 různých vozidel a 1 451 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 245 |
| Evidované prohlídky | 1 451 |
| Pravidelné prohlídky | 1 133 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,4 % |
| Záznamy s tachometrem | 24 |
| Dostupné období | 02.12.2008 – 16.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 133. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 133 | 97,4 % |
| Evidencní kontrola | 193 | — |
| Pred registrací | 62 | — |
| Opakovaná | 31 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 31 | — |
| Na žádost zákazníka | 1 | — |
Z 1 133 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 103, tedy 97,4 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 103 | 97,4 % |
| Výsledek 2 | 29 | 2,6 % |
| Výsledek 3 | 1 | 0,1 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.3.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 2 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 2 |
| 7.90.1 | B | Vozidlo není označeno předepsanými údaji. | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 1 |
| 0.2.2.1.3 | B | Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 1 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 1.1.23.2 | B | Nedostatečná účinnost nájezdové brzdy. | 1 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 101 | 94 |
| 2025 | 123 | 113 |
| 2024 | 133 | 114 |
| 2023 | 110 | 92 |
| 2022 | 110 | 91 |
| 2021 | 98 | 72 |
| 2020 | 94 | 65 |
| 2019 | 79 | 61 |
| 2018 | 85 | 65 |
| 2017 | 79 | 53 |
| 2016 | 76 | 39 |
| 2015 | 74 | 55 |
| 2014 | 60 | 45 |
| 2013 | 50 | 43 |
| 2012 | 50 | 39 |
| 2011 | 50 | 35 |
| 2010 | 39 | 27 |
| 2009 | 38 | 29 |
| 2008 | 2 | 1 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| Vario DK | 184 | 5 594 | 92,8 % |
| VZ 30 | 180 | 4 167 | 91,1 % |
| Ifor Williams HB | 179 | 1 079 | 94,8 % |
| WM Meyer WM | 177 | 1 005 | 90,9 % |
| Hobby 560 | 171 | 435 | 99,1 % |
| Bürstner Ventana (aktuální model) | 167 | 1 133 | 97,4 % |
| BOB III | 158 | 1 735 | 90,4 % |
| Dethleffs Camper | 152 | 1 198 | 97,0 % |
| Maro M | 150 | 2 701 | 91,0 % |
| Bürstner Belcanto | 147 | 869 | 97,9 % |
| Hobby 12 | 142 | 1 084 | 97,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.