Další modely značky Domácí Výroba
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| VIZ | 2 | 360 |
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 197 přípojných vozidel modelové řady Domácí Výroba Domáci, což toto přípojné vozidlo řadí na 90. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| VIZ | 2 | 360 |
Souhrn vychází z 1 002 různých vozidel a 5 178 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 1 002 |
| Evidované prohlídky | 5 178 |
| Pravidelné prohlídky | 4 485 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 91,0 % |
| Záznamy s tachometrem | 615 |
| Dostupné období | 24.10.2008 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 4 485. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 4 485 | 91,0 % |
| Opakovaná | 359 | — |
| Evidencní kontrola | 313 | — |
| Na žádost zákazníka | 11 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 10 | — |
Z 4 485 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 4 083, tedy 91,0 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 4 083 | 91,0 % |
| Výsledek 2 | 337 | 7,5 % |
| Výsledek 3 | 65 | 1,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 49 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 27 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 22 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 16 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 14 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 13 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 8 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 8 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 6 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 6 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 5 |
| 5.3.1.1.1 | B | V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky) systému mechanického odpružení jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky (třmeny, svorníky) jsou uvolněné nebo spojení neodpovídá požadavkům. | 5 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 5 |
| 6.2.10.1.2 | B | Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo je poškozené natolik, že neplní svoji funkci. | 4 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 3 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 249 | 223 |
| 2025 | 278 | 241 |
| 2024 | 309 | 271 |
| 2023 | 267 | 239 |
| 2022 | 303 | 262 |
| 2021 | 267 | 226 |
| 2020 | 259 | 232 |
| 2019 | 290 | 251 |
| 2018 | 346 | 301 |
| 2017 | 391 | 332 |
| 2016 | 282 | 241 |
| 2015 | 231 | 195 |
| 2014 | 269 | 248 |
| 2013 | 265 | 232 |
| 2012 | 290 | 248 |
| 2011 | 260 | 216 |
| 2010 | 346 | 292 |
| 2009 | 250 | 213 |
| 2008 | 26 | 22 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Jinos 750 | 226 | 3 625 | 82,1 % |
| Maro PT | 226 | 1 087 | 88,6 % |
| Vezeko R1X2X | 219 | 329 | 93,6 % |
| Atmos PDP | 198 | 1 462 | 90,9 % |
| LV 2B | 198 | 2 607 | 88,8 % |
| Domácí Výroba Domáci (aktuální model) | 197 | 4 485 | 91,0 % |
| Maro 02 | 197 | 4 001 | 92,1 % |
| APE 750 | 189 | 2 577 | 90,5 % |
| Sacher RS1-09 | 189 | 2 698 | 93,9 % |
| Boro B1 | 188 | 924 | 86,8 % |
| Velorexport APE | 184 | 4 165 | 87,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.