Další modely značky F.x. Meiller
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 178 přípojných vozidel modelové řady F.x. Meiller Mhps, což toto přípojné vozidlo řadí na 38. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O4 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 191 různých vozidel a 1 294 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 191 |
| Evidované prohlídky | 1 294 |
| Pravidelné prohlídky | 1 139 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 96,0 % |
| Záznamy s tachometrem | 124 |
| Dostupné období | 03.04.2018 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 139. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 139 | 96,0 % |
| Technická silniční kontrola | 58 | — |
| Evidencní kontrola | 50 | — |
| Opakovaná | 37 | — |
| TSK - Opakovaná | 4 | — |
| Na žádost zákazníka | 3 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
Z 1 139 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 093, tedy 96,0 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 093 | 96,0 % |
| Výsledek 2 | 40 | 3,5 % |
| Výsledek 3 | 6 | 0,5 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.8.1.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 84 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 69 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 59 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 56 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 30 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 15 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 12 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 11 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 9 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 5 |
| 4.8.1.1.5 | B | Deska zadního značení poškozená, deformovaná nebo barevně změněná tak (např. od slunce), že poškození zjevně negativně ovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) nebo může způsobit zranění (ostré hrany). | 5 |
| 4.6.1.1.4 | B | Použití zjevně nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená úprava zdroje světla. | 4 |
| 6.1.5.1.1 | A | Nosič náhradního kola poškozený, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. | 4 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 4 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 4 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2018 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 310 | 282 |
| 2025 | 331 | 302 |
| 2024 | 294 | 261 |
| 2023 | 138 | 113 |
| 2022 | 99 | 80 |
| 2021 | 52 | 39 |
| 2020 | 44 | 36 |
| 2019 | 20 | 20 |
| 2018 | 6 | 6 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Krone SD | 7 753 | 75 540 | 91,5 % |
| Jiná Jiná | 5 549 | 3 652 | 96,4 % |
| Schwarzmüller SPA | 2 717 | 76 099 | 91,6 % |
| Schwarzmüller KIS | 1 143 | 19 258 | 93,0 % |
| Kögel SN | 932 | 37 832 | 92,2 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3T | 919 | 15 114 | 94,4 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3 | 821 | 1 783 | 97,5 % |
| Schmitz Cargobull SCB | 811 | 7 929 | 94,3 % |
| Schwarzmüller J-Serie | 553 | 2 187 | 94,3 % |
| Wecon PC | 541 | 2 806 | 93,9 % |
| Krone ZZ | 193 | 3 429 | 90,5 % |
| Svan TCH202 | 191 | 1 727 | 93,2 % |
| Schwarzmüller BDF | 189 | 3 473 | 89,8 % |
| Panav NV | 185 | 13 972 | 87,7 % |
| Lohr Eurolohr | 181 | 3 846 | 93,0 % |
| F.x. Meiller Mhps (aktuální model) | 178 | 1 139 | 96,0 % |
| F.x. Meiller Mzda | 170 | 2 973 | 94,2 % |
| Schmitz SCS | 158 | 10 447 | 89,1 % |
| Schwarzmüller TPA | 155 | 7 575 | 90,5 % |
| Kässbohrer Maxima | 154 | 734 | 94,0 % |
| Schwarzmüller KIA | 145 | 2 946 | 90,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.