Další modely značky Schwarzmüller
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 155 přípojných vozidel modelové řady Schwarzmüller TPA, což toto přípojné vozidlo řadí na 41. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O4 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 890 různých vozidel a 9 463 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 890 |
| Evidované prohlídky | 9 463 |
| Pravidelné prohlídky | 7 575 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 90,5 % |
| Záznamy s tachometrem | 1 171 |
| Dostupné období | 08.10.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 7 575. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 7 575 | 90,5 % |
| Evidencní kontrola | 1 013 | — |
| Opakovaná | 632 | — |
| Technická silniční kontrola | 140 | — |
| Na žádost zákazníka | 33 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 25 | — |
| ADR | 19 | — |
| Pred registrací | 12 | — |
| TSK - Opakovaná | 12 | — |
| ADR - opakovaná | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 7 575 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 6 859, tedy 90,5 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 6 859 | 90,5 % |
| Výsledek 2 | 535 | 7,1 % |
| Výsledek 3 | 181 | 2,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 96 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 24 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 22 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 20 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 20 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 12 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 10 |
| 6.1.5.1.1 | A | Nosič náhradního kola poškozený, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. | 8 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 8 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 6 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 3 |
| 1.4.1.1.1 | B | Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. | 3 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 3 |
| 1.1.8.1.1 | A | Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. | 3 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 140 | 122 |
| 2025 | 217 | 186 |
| 2024 | 268 | 225 |
| 2023 | 308 | 262 |
| 2022 | 419 | 316 |
| 2021 | 450 | 345 |
| 2020 | 521 | 399 |
| 2019 | 543 | 427 |
| 2018 | 572 | 455 |
| 2017 | 591 | 467 |
| 2016 | 627 | 486 |
| 2015 | 669 | 504 |
| 2014 | 580 | 504 |
| 2013 | 620 | 531 |
| 2012 | 683 | 568 |
| 2011 | 708 | 568 |
| 2010 | 742 | 571 |
| 2009 | 697 | 569 |
| 2008 | 108 | 70 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Krone SD | 7 753 | 75 540 | 91,5 % |
| Jiná Jiná | 5 549 | 3 652 | 96,4 % |
| Schwarzmüller SPA | 2 717 | 76 099 | 91,6 % |
| Schwarzmüller KIS | 1 143 | 19 258 | 93,0 % |
| Kögel SN | 932 | 37 832 | 92,2 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3T | 919 | 15 114 | 94,4 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3 | 821 | 1 783 | 97,5 % |
| Schmitz Cargobull SCB | 811 | 7 929 | 94,3 % |
| Schwarzmüller J-Serie | 553 | 2 187 | 94,3 % |
| Wecon PC | 541 | 2 806 | 93,9 % |
| Panav NV | 185 | 13 972 | 87,7 % |
| Lohr Eurolohr | 181 | 3 846 | 93,0 % |
| F.x. Meiller Mhps | 178 | 1 139 | 96,0 % |
| F.x. Meiller Mzda | 170 | 2 973 | 94,2 % |
| Schmitz SCS | 158 | 10 447 | 89,1 % |
| Schwarzmüller TPA (aktuální model) | 155 | 7 575 | 90,5 % |
| Kässbohrer Maxima | 154 | 734 | 94,0 % |
| Schwarzmüller KIA | 145 | 2 946 | 90,8 % |
| Panav NS | 142 | 6 703 | 87,4 % |
| Feldbinder KIP | 137 | 3 964 | 87,2 % |
| Feldbinder EUT | 133 | 5 382 | 84,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.