Další modely značky Iveco
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 8 773 nákladních automobilů modelové řady Iveco Daily, což tento nákladní automobil řadí na 13. místo mezi nákladními automobily kategorie N1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 18 471 různých vozidel a 264 913 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 18 471 |
| Evidované prohlídky | 264 913 |
| Pravidelné prohlídky | 201 225 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 88,2 % |
| Záznamy s tachometrem | 262 065 |
| Dostupné období | 01.09.2008 – 20.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 201 225. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 201 225 | 88,2 % |
| Evidencní kontrola | 33 214 | — |
| Opakovaná | 20 052 | — |
| Pred registrací | 4 160 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 384 | — |
| Na žádost zákazníka | 1 668 | — |
| Technická silniční kontrola | 512 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 200 | — |
| TSK - Opakovaná | 163 | — |
| ADR | 141 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 117 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 40 | — |
Z 193 747 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 170 841, tedy 88,2 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 170 841 | 88,2 % |
| Výsledek 2 | 18 539 | 9,6 % |
| Výsledek 3 | 4 367 | 2,3 % |
| Jiný / neuvedený | 7 478 | 3,9 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 936 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 2 197 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 2 094 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 1 747 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 695 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 403 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 202 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 1 036 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 788 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 786 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 628 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 536 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 438 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 318 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 297 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 11 494 | 10 360 |
| 2025 | 15 591 | 13 624 |
| 2024 | 17 442 | 15 144 |
| 2023 | 17 727 | 15 250 |
| 2022 | 20 065 | 16 537 |
| 2021 | 20 255 | 16 360 |
| 2020 | 22 219 | 17 834 |
| 2019 | 23 208 | 18 610 |
| 2018 | 22 750 | 17 905 |
| 2017 | 14 091 | 8 852 |
| 2016 | 13 778 | 7 869 |
| 2015 | 13 013 | 7 490 |
| 2014 | 10 817 | 7 123 |
| 2013 | 9 611 | 6 367 |
| 2012 | 9 298 | 6 254 |
| 2011 | 8 262 | 5 509 |
| 2010 | 7 732 | 5 044 |
| 2009 | 6 342 | 4 288 |
| 2008 | 1 218 | 805 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Fiat Doblo | 9 739 | 141 243 | 91,9 % |
| Peugeot Expert | 9 552 | 77 343 | 92,9 % |
| Iveco Daily (aktuální model) | 8 773 | 201 225 | 88,2 % |
| Citroën Jumpy | 7 232 | 63 616 | 92,9 % |
| Opel Movano | 5 798 | 39 003 | 92,8 % |
| Opel Combo | 3 763 | 31 620 | 91,5 % |
| Volkswagen LT | 2 962 | 59 505 | 89,8 % |
| Ford Transit Connect | 2 530 | 37 415 | 90,5 % |
| Škoda Praktik | 2 485 | 33 476 | 93,7 % |
| Škoda Pickup | 2 325 | 104 657 | 87,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.