Další modely značky Iveco
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 174 nákladních automobilů modelové řady Iveco BA3C, což tento nákladní automobil řadí na 41. místo mezi nákladními automobily kategorie N3 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 544 různých vozidel a 7 687 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 544 |
| Evidované prohlídky | 7 687 |
| Pravidelné prohlídky | 5 941 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,0 % |
| Záznamy s tachometrem | 7 450 |
| Dostupné období | 10.02.2014 – 16.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 5 941. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 5 941 | 95,0 % |
| Technická silniční kontrola | 776 | — |
| Evidencní kontrola | 682 | — |
| Opakovaná | 186 | — |
| ADR | 54 | — |
| Pred registrací | 24 | — |
| TSK - Opakovaná | 12 | — |
| Na žádost zákazníka | 6 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 3 | — |
Z 5 650 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 5 369, tedy 95,0 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 5 369 | 95,0 % |
| Výsledek 2 | 240 | 4,2 % |
| Výsledek 3 | 41 | 0,7 % |
| Jiný / neuvedený | 291 | 5,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 5 |
| 3.2.1.3 | B | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 5 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 3 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 3 |
| 4.2.3.1.6 | B | Obrysová nebo denní svítilna, není-li stanoveno jinak, vyzařuje směrem dopředu světlo jiné barvy než bílé, směrem dozadu světlo jiné barvy než červené a směrem do stran světlo jiné barvy než oranžové, nebo sada obrysových svítilen (společný pár) zjevně nesplňuje stejné fotometrické vlastnosti. | 2 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 4.2.3.1.2 | B | Skutečný stav zapojených obrysových nebo denních svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). | 2 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 2 |
| 3.3.4.1 | A | Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 2 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 2 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 2 |
| 4.4.1.1.4 | B | Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. | 1 |
| 5.2.3.3.1 | B | Pneumatiky na téže nápravě se vzájemně liší označením výrobce pneumatiky. | 1 |
| 1.1.13.1.1 | B | Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2014 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 166 | 48 |
| 2025 | 198 | 58 |
| 2024 | 256 | 82 |
| 2023 | 960 | 804 |
| 2022 | 1 068 | 871 |
| 2021 | 1 054 | 813 |
| 2020 | 1 017 | 757 |
| 2019 | 942 | 751 |
| 2018 | 949 | 814 |
| 2017 | 495 | 421 |
| 2016 | 347 | 310 |
| 2015 | 173 | 155 |
| 2014 | 62 | 57 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| Scania N323 | 192 | 5 654 | 98,3 % |
| DAF H4EN3 | 190 | 18 095 | 96,9 % |
| Renault C | 189 | 1 915 | 96,1 % |
| Mercedes-Benz Antos | 179 | 3 269 | 96,4 % |
| Volvo FE | 177 | 3 002 | 92,7 % |
| Iveco BA3C (aktuální model) | 174 | 5 941 | 95,0 % |
| Renault HD001 | 170 | 6 347 | 97,1 % |
| Liaz 151.261 | 146 | 8 523 | 86,4 % |
| Karosa CAS | 141 | 5 210 | 92,7 % |
| Scania S560 | 139 | 426 | 98,1 % |
| Iveco Magirus | 126 | 5 240 | 91,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.