Další modely značky Joskin
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| Betimax | 52 | 316 |
| VIZ | — | 160 |
| Trans-Space | 15 | 157 |
| Drakkar | 18 | 37 |
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 29 vozidel kategorie OT4 modelové řady Joskin Trans-CAP, což toto vozidlo řadí na 36. místo mezi vozidly kategorie OT4 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| Betimax | 52 | 316 |
| VIZ | — | 160 |
| Trans-Space | 15 | 157 |
| Drakkar | 18 | 37 |
Souhrn vychází z 63 různých vozidel a 181 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 63 |
| Evidované prohlídky | 181 |
| Pravidelné prohlídky | 149 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,3 % |
| Záznamy s tachometrem | 7 |
| Dostupné období | 04.12.2008 – 10.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 149. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 149 | 95,3 % |
| Evidencní kontrola | 21 | — |
| Opakovaná | 9 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
Z 149 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 142, tedy 95,3 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 142 | 95,3 % |
| Výsledek 2 | 6 | 4,0 % |
| Výsledek 3 | 1 | 0,7 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 8 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 5 |
| 4.8.1.2.1 | A | Uvolněné uchycení odrazky, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. | 4 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 3 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 3 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 0.2.1.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. | 1 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 1 |
| 1.1.8.3.1 | A | Spojení spojkové hlavice s pneumatickým propojovacím vedením (hadicí) je uvolněné nebo poškozené avšak nemá vliv na těsnost nebo spolehlivost spojení. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 1.1.8.1.1 | A | Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. | 1 |
| 1.1.15.3.2 | C | Uchycení lanovodů nebo spojení brzdových lan, táhel nebo pákoví je natolik nespolehlivé, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla. | 1 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 1 |
| 1.1.16.5.1 | A | Některá prachovka brzdového válce / válečkuje poškozená, ale plní svoji funkci. | 1 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 26 | 22 |
| 2025 | 18 | 17 |
| 2024 | 30 | 26 |
| 2023 | 12 | 12 |
| 2022 | 13 | 12 |
| 2021 | 8 | 5 |
| 2020 | 10 | 8 |
| 2019 | 14 | 10 |
| 2018 | 6 | 5 |
| 2017 | 8 | 4 |
| 2016 | 8 | 6 |
| 2015 | 9 | 7 |
| 2014 | 2 | 1 |
| 2013 | 7 | 6 |
| 2012 | 2 | 2 |
| 2011 | 3 | 3 |
| 2010 | 3 | 3 |
| 2009 | 1 | 0 |
| 2008 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| BSS P53S | 957 | 24 424 | 94,4 % |
| ZDT NS | 693 | 8 477 | 95,5 % |
| BSS P73S | 483 | 16 358 | 94,8 % |
| BSS PS2 | 368 | 62 314 | 92,7 % |
| BSS P93S | 362 | 27 417 | 94,4 % |
| BSS PS | 333 | 23 290 | 91,7 % |
| Annaburger HTS | 304 | 2 292 | 95,2 % |
| Fliegl ASW | 242 | 1 393 | 87,8 % |
| BSS P 73 | 201 | 4 207 | 93,8 % |
| Wielton PRS-3S | 191 | 610 | 97,7 % |
| Pronar Kurier | 41 | 276 | 93,5 % |
| Wielton PRS-2S | 38 | 173 | 97,7 % |
| BSS T5P | 36 | 1 298 | 94,5 % |
| Pronar T 025 | 34 | 230 | 93,9 % |
| ZDT Grand | 31 | 594 | 96,3 % |
| Joskin Trans-CAP (aktuální model) | 29 | 149 | 95,3 % |
| ZDT PV | 29 | 234 | 94,9 % |
| Pronar T 185 | 27 | 192 | 96,9 % |
| Umega SPC14 | 24 | 93 | 96,8 % |
| Pomot T | 23 | 113 | 96,5 % |
| STS Opava NS | 22 | 869 | 93,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.