Další modely značky KTM
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 317 vozidel kategorie LC modelové řady KTM 250, což toto vozidlo řadí na 49. místo mezi vozidly kategorie LC v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 1 071 různých vozidel a 3 399 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 1 071 |
| Evidované prohlídky | 3 399 |
| Pravidelné prohlídky | 1 300 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 91,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 987 |
| Dostupné období | 01.10.2008 – 17.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Evidencní kontrola, celkem 1 794. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Evidencní kontrola | 1 794 | — |
| Pravidelná | 1 300 | 91,1 % |
| Pred registrací | 142 | — |
| Opakovaná | 106 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 40 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 9 | — |
| Na žádost zákazníka | 6 | — |
| Historického vozidla | 2 | — |
Z 1 300 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 184, tedy 91,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 184 | 91,1 % |
| Výsledek 2 | 107 | 8,2 % |
| Výsledek 3 | 9 | 0,7 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.8.2.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 6.1.7.9 | B | Povinný ochranný kryt řetězu / řemenice u převodového ústrojí je poškozen natolik, že neplní svůj účel nebo neodpovídá požadavkům nebo chybí (např. u motocyklu). | 2 |
| 0.2.2.1.2 | B | Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002). | 1 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 1 |
| 7.7.1 | B | Zvukové výstražné zařízení motorového vozidla, je-li vyžadováno, nefunguje nebo chybí. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 0.2.2.1.3 | B | Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 4.7.1.1.1 | B | Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsaným zařízením pro osvětlení zadní tabulky registrační značky. | 1 |
| 3.3.1.2 | B | Vozidlo není vybaveno, popřípadě není povinně dovybaveno, předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled dané třídy nebo rozměru nebo bylo zařízení z vozidla zjevně demontováno. | 1 |
| 4.7.2.1.3 | A | Elektrické zapojení osvětlení zadní tabulky registrační značky neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 7.9.2 | B | Záznamové zařízení / adaptér nefunguje, je poškozený nebo není plně funkční (např. tiskárna). | 1 |
| 4.4.3.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno předepsanými směrovými svítilnami. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 148 | 91 |
| 2025 | 190 | 72 |
| 2024 | 221 | 95 |
| 2023 | 249 | 94 |
| 2022 | 203 | 68 |
| 2021 | 242 | 67 |
| 2020 | 264 | 69 |
| 2019 | 212 | 57 |
| 2018 | 257 | 91 |
| 2017 | 230 | 64 |
| 2016 | 178 | 70 |
| 2015 | 230 | 95 |
| 2014 | 130 | 64 |
| 2013 | 163 | 92 |
| 2012 | 134 | 60 |
| 2011 | 124 | 66 |
| 2010 | 100 | 39 |
| 2009 | 112 | 42 |
| 2008 | 12 | 4 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| BMW R 1200 | 4 652 | 24 736 | 98,6 % |
| Jawa 250 | 3 741 | 49 347 | 95,1 % |
| Piaggio Vespa | 3 001 | 9 668 | 96,8 % |
| Maxon Ardour | 2 304 | 8 363 | 96,6 % |
| Kawasaki Versys | 1 347 | 4 455 | 97,9 % |
| Triumph Tiger | 1 197 | 5 121 | 98,0 % |
| BMW F 650 | 1 196 | 13 129 | 96,6 % |
| Suzuki Burgman | 1 174 | 11 283 | 96,5 % |
| BMW F 800 | 1 158 | 5 599 | 98,1 % |
| Suzuki Bandit | 1 131 | 15 453 | 96,5 % |
| Suzuki GSX | 340 | 15 700 | 94,3 % |
| Honda XL1000V | 339 | 8 321 | 98,5 % |
| BMW R 1100 | 329 | 4 203 | 97,4 % |
| Honda XRV 750 | 323 | 5 806 | 98,1 % |
| Yamaha FZ1 | 320 | 4 349 | 96,0 % |
| KTM 250 (aktuální model) | 317 | 1 300 | 91,1 % |
| Yamaha XVS 1100 | 314 | 7 439 | 96,2 % |
| Yamaha YBR 125 | 313 | 5 869 | 96,7 % |
| Kawasaki VN 800 | 311 | 3 822 | 94,2 % |
| Yamaha XJR 1300 | 308 | 4 729 | 97,2 % |
| Jawa-Čz 350 | 305 | 5 740 | 92,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.