Další modely značky Lublin
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 13 nákladních automobilů modelové řady Lublin 3584, což tento nákladní automobil řadí na 156. místo mezi nákladními automobily kategorie N1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 146 různých vozidel a 899 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 146 |
| Evidované prohlídky | 899 |
| Pravidelné prohlídky | 661 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 83,3 % |
| Záznamy s tachometrem | 890 |
| Dostupné období | 12.09.2008 – 27.07.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 661. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 661 | 83,3 % |
| Evidencní kontrola | 134 | — |
| Opakovaná | 95 | — |
| Na žádost zákazníka | 7 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 642 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 535, tedy 83,3 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 535 | 83,3 % |
| Výsledek 2 | 75 | 11,7 % |
| Výsledek 3 | 32 | 5,0 % |
| Jiný / neuvedený | 19 | 3,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 4 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 4 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 2 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 2 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 2 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 1 |
| 3.1.2.1 | A | Clona proti slunci čelního okna u spolujezdce, je-li instalována, chybí je poškozená tak, že neplní svoji funkci nebo nelze nastavit v požadované poloze nebo neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 4.11.3.2 | B | Elektrický kabel nebo jeho izolace poškozená tak, že poškození zjevně ovlivňuje jeho spolehlivost nebo hrozí nebezpečí vzniku elektrického zkratu. | 1 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 1 |
| 8.2.2.2.1.8 | B | Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. | 1 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 12 | 12 |
| 2025 | 10 | 10 |
| 2024 | 28 | 24 |
| 2023 | 20 | 19 |
| 2022 | 32 | 23 |
| 2021 | 28 | 27 |
| 2020 | 33 | 29 |
| 2019 | 45 | 36 |
| 2018 | 55 | 42 |
| 2017 | 36 | 22 |
| 2016 | 53 | 25 |
| 2015 | 63 | 36 |
| 2014 | 49 | 37 |
| 2013 | 58 | 46 |
| 2012 | 60 | 45 |
| 2011 | 93 | 66 |
| 2010 | 77 | 56 |
| 2009 | 102 | 78 |
| 2008 | 45 | 28 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Suzuki Carry | 16 | 497 | 89,9 % |
| Opel Combo-C-VAN | 15 | 5 960 | 92,1 % |
| Avia Terrier | 14 | 353 | 84,6 % |
| Daihatsu Hijet | 14 | 364 | 88,7 % |
| Multicar 25 | 14 | 3 487 | 90,6 % |
| Lublin 3584 (aktuální model) | 13 | 661 | 83,3 % |
| Magma Magma | 13 | 581 | 90,4 % |
| Tatra Beta | 13 | 585 | 88,0 % |
| Dacia Double | 12 | 961 | 83,4 % |
| KIA Besta | 12 | 910 | 83,5 % |
| Mazda SD-E | 12 | 3 794 | 87,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.