Další modely značky MTX
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| 7-06 | 16 | 343 |
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 20 přípojných vozidel modelové řady MTX 450, což toto přípojné vozidlo řadí na 404. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| 7-06 | 16 | 343 |
Souhrn vychází z 96 různých vozidel a 700 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 96 |
| Evidované prohlídky | 700 |
| Pravidelné prohlídky | 568 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 93,1 % |
| Záznamy s tachometrem | 51 |
| Dostupné období | 06.09.2008 – 03.08.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 568. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 568 | 93,1 % |
| Evidencní kontrola | 101 | — |
| Opakovaná | 30 | — |
| Na žádost zákazníka | 1 | — |
Z 568 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 529, tedy 93,1 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 529 | 93,1 % |
| Výsledek 2 | 35 | 6,2 % |
| Výsledek 3 | 4 | 0,7 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 17 | 17 |
| 2025 | 24 | 19 |
| 2024 | 30 | 25 |
| 2023 | 26 | 25 |
| 2022 | 23 | 21 |
| 2021 | 28 | 27 |
| 2020 | 37 | 30 |
| 2019 | 39 | 29 |
| 2018 | 39 | 32 |
| 2017 | 46 | 37 |
| 2016 | 35 | 27 |
| 2015 | 51 | 39 |
| 2014 | 46 | 40 |
| 2013 | 47 | 35 |
| 2012 | 41 | 35 |
| 2011 | 46 | 40 |
| 2010 | 52 | 38 |
| 2009 | 64 | 43 |
| 2008 | 9 | 9 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| VK 1,8 | 21 | 934 | 91,0 % |
| Vl. Výroba - | 21 | 1 497 | 86,2 % |
| Zaslaw PK711 | 21 | 46 | 87,0 % |
| Brenderup 227OU | 20 | 129 | 83,7 % |
| Humbaur H | 20 | 143 | 90,2 % |
| MTX 450 (aktuální model) | 20 | 568 | 93,1 % |
| Neptun N7-305 | 20 | 36 | 91,7 % |
| Opat 7 | 20 | 682 | 89,7 % |
| PS 01 | 20 | 3 699 | 88,9 % |
| Sport Jacht PK | 20 | 1 082 | 93,6 % |
| ZSP 1.1 | 20 | 383 | 93,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.