Další modely značky PK
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| 221 | 41 | 549 |
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 37 přípojných vozidel modelové řady PK 500, což toto přípojné vozidlo řadí na 292. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| 221 | 41 | 549 |
Souhrn vychází z 157 různých vozidel a 967 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 157 |
| Evidované prohlídky | 967 |
| Pravidelné prohlídky | 822 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 88,6 % |
| Záznamy s tachometrem | 47 |
| Dostupné období | 20.11.2008 – 19.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 822. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 822 | 88,6 % |
| Opakovaná | 87 | — |
| Evidencní kontrola | 58 | — |
Z 822 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 728, tedy 88,6 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 728 | 88,6 % |
| Výsledek 2 | 80 | 9,7 % |
| Výsledek 3 | 14 | 1,7 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.10.3.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 3 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 3 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 2 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 1 |
| 5.2.3.1.4 | B | Nesprávný způsob montáže pneumatiky (např. směrová pneumatika nebo umístění ventilku ve dvojité montáži). | 1 |
| 4.7.1.2.4 | B | Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky vyzařuje přímé nebo bílé světlo směrem dozadu | 1 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 1 |
| 4.5.3.1.3 | B | Zadní mlhovou svítilnu nelze uvést v činnost nebo vypnout. | 1 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 1 |
| 6.2.90.4.2 | B | Některá část systému zavírání / otevírání nebo zajištění bočnic je zjevně opotřebovaná, zkorodovaná nebo neodpovídá požadavkům nebo některá část systému chybí nebo je poškozená tak, že některá část bočnice nelze spolehlivě uzavřít nebo zajistit proti otevření. | 1 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
| 4.3.1.1.3 | C | Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 36 | 34 |
| 2025 | 44 | 35 |
| 2024 | 56 | 53 |
| 2023 | 40 | 35 |
| 2022 | 54 | 44 |
| 2021 | 48 | 38 |
| 2020 | 47 | 39 |
| 2019 | 52 | 44 |
| 2018 | 73 | 58 |
| 2017 | 39 | 30 |
| 2016 | 45 | 39 |
| 2015 | 61 | 51 |
| 2014 | 81 | 72 |
| 2013 | 48 | 39 |
| 2012 | 44 | 40 |
| 2011 | 54 | 45 |
| 2010 | 101 | 88 |
| 2009 | 40 | 35 |
| 2008 | 4 | 3 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Faro FA75 | 38 | 41 | 73,2 % |
| Niewiadow BD | 38 | 95 | 84,2 % |
| LV 1A | 37 | 507 | 86,8 % |
| Lider 020 | 37 | 31 | 100,0 % |
| Maro - | 37 | 152 | 89,5 % |
| PK 500 (aktuální model) | 37 | 822 | 88,6 % |
| PV 180 | 37 | 2 892 | 89,5 % |
| Rapid AKS | 37 | 691 | 92,2 % |
| Sport Jacht LPB 205 | 37 | 13 141 | 89,9 % |
| Agados 7 | 36 | 3 083 | 94,8 % |
| Maro 6b | 36 | 477 | 90,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.