Další modely značky Sport Jacht
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 37 přípojných vozidel modelové řady Sport Jacht LPB 205, což toto přípojné vozidlo řadí na 292. místo mezi přípojnými vozidly kategorie O1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 343 různých vozidel a 15 731 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 343 |
| Evidované prohlídky | 15 731 |
| Pravidelné prohlídky | 13 141 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 89,9 % |
| Záznamy s tachometrem | 1 012 |
| Dostupné období | 01.09.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 13 141. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 13 141 | 89,9 % |
| Evidencní kontrola | 1 324 | — |
| Opakovaná | 1 241 | — |
| Na žádost zákazníka | 15 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 9 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
Z 13 141 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 11 813, tedy 89,9 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 11 813 | 89,9 % |
| Výsledek 2 | 1 150 | 8,8 % |
| Výsledek 3 | 178 | 1,4 % |
| Jiný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 57 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 38 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 33 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 21 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 12 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 12 |
| 6.2.10.1.2 | B | Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo je poškozené natolik, že neplní svoji funkci. | 10 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 8 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 7 |
| 4.5.4.1.6 | B | Umístění zadní mlhové svítilny (popř. párem svítilen) na vozidle nesplňuje požadavky na její uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na její umístění vzhledem k výšce vozidla nebo vzhledem k vzdálenosti od brzdové svítilny, nebo jejímu úhlovému naklopení či orientaci montáže (TOP) nebo podmínky její geometrické viditelnosti. | 7 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 5 |
| 7.90.2.2 | B | Označení některých předepsaných údajů na vozidle je poškozené tak, že je nečitelné nebo neplní svoji funkci. | 5 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 5 |
| 4.7.1.1.2 | A | Zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky poškozené, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti nebo nezpůsobuje vyzařování bílého světla směrem vzad. | 4 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 4 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 377 | 333 |
| 2025 | 489 | 431 |
| 2024 | 621 | 541 |
| 2023 | 632 | 536 |
| 2022 | 723 | 586 |
| 2021 | 747 | 623 |
| 2020 | 856 | 707 |
| 2019 | 789 | 614 |
| 2018 | 895 | 728 |
| 2017 | 976 | 763 |
| 2016 | 1 052 | 788 |
| 2015 | 989 | 801 |
| 2014 | 1 038 | 907 |
| 2013 | 1 028 | 894 |
| 2012 | 1 047 | 933 |
| 2011 | 970 | 809 |
| 2010 | 1 098 | 944 |
| 2009 | 1 118 | 967 |
| 2008 | 286 | 236 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Lider 020 | 37 | 31 | 100,0 % |
| Maro - | 37 | 152 | 89,5 % |
| PK 500 | 37 | 822 | 88,6 % |
| PV 180 | 37 | 2 892 | 89,5 % |
| Rapid AKS | 37 | 691 | 92,2 % |
| Sport Jacht LPB 205 (aktuální model) | 37 | 13 141 | 89,9 % |
| Agados 7 | 36 | 3 083 | 94,8 % |
| Maro 6b | 36 | 477 | 90,4 % |
| Faro FA80 | 35 | 14 | 78,6 % |
| Foodywheel Foody | 35 | 8 | 87,5 % |
| Humbaur HA752513 | 35 | 166 | 93,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.